Nabycie przedmiotu po zawarciu małżeństwa

Pytanie:

Czy przedmiot spadku nabytego przeze mnie po zawarciu małżeństwa stanowi mój majątek odrębny czy też rozciąga się nań wspólność majątkowa?

Masz inne pytanie do prawnika?

14.1.2005

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Nabycie przedmiotu po zawarciu małżeństwa

Art. 33 ust 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego stanowi, że odrębny majątek każdego z małżonków stanowią przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie. Rzeczy takie nie są więc objęte wspólnością małżeńską. Przepis ten nie znajduje zastosowania, jeżeli spadkodawca (np. w testamencie) zadecyduje inaczej. W braku takiego zastrzeżenia stosuje się przepisy ustawowe.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: