Podatek od działki

Pytanie:

Kupiłem dom i budynek gospodarczy, na działce o powierzchni 0,95 a. Cała działka to 0,95 ara. Dostałem z Gminy podatek do zapłaty 1000 m kwadratowych. Czy Gmina powinna odliczyć od metrów dom i budynek gospodarczy?

Masz inne pytanie do prawnika?

16.3.2010

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Podatek od działki

Zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych grunty i budynki są odrębnym przedmiotem opodatkowania. Dlatego też jeśli podatnik jest właścicielem działki i posadowionych na niej budynków, to podatek od nieruchomości naliczny jest odrębnie od gruntu i odrębnie od budynków (w innych stawkach). Z uwagi na tą odrębność przedmiotu opodatkowania nie wyłącza się z powierzchni działki części działki zabudowanej budynkami.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Podatek od Budynku usługowego

13.11.2018 przez: simonnn