Przeniesienie funkcjonariusza Policji

Pytanie:

Jakie przepisy regulują kwestię przeniesienia funkcjonariusza Policji, kto jest uprawniony do przeniesienia funkcjonariusza?

Masz inne pytanie do prawnika?

29.11.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Przeniesienie funkcjonariusza Policji

Podstawę przeniesienia policjanta do służby na innym stanowisku stanowią art. 32 i art. 36 ustawy o Policji.

Pierwszy z przytoczonych artykułów daje przedmiotowe uprawnienie przełożonym służbowym policjanta i odnosi się do sytuacji zmiany stanowiska służbowego policjanta w tej samej miejscowości. Zgodnie z tym przepisem do mianowania policjanta na stanowiska służbowe, przenoszenia oraz zwalniania z tych stanowisk, właściwi są przełożeni: Komendant Główny Policji, komendanci wojewódzcy i powiatowi (miejscy) Policji oraz komendanci szkół policyjnych.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Umowa na czas określony i jej wypowiedzenie

13.12.2019 przez: Katarzyna_P_

Zmiana pracy / Działalność

23.7.2018 przez: Marusieczek