Roczna wiza a koszt uzyskania przychodu

Pytanie:

Firma transportowa wykonuje usługi na terytorium Białorusi. Pracownicy firmy otrzymują wizy roczne - dokument wystawiany jest na pracownika. Czy wydatek taki może być kosztem podatkowym dla firmy?

Masz inne pytanie do prawnika?

6.4.2009

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Roczna wiza a koszt uzyskania przychodu

Zgodnie z ustawami o podatkach dochodowych (art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i art. 22 ust. 1 ustawy o podatkach dochodowych od osób fizycznych), kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w ustawach. Jeśli firma transportowa wykonuje usługi na terytorium Białorusi, to koszty wiz rocznych wstawianych dla pracowników są poniesione w celu osiągnięcia przychodów, a zatem wydatki te będą kosztem podatkowym pracodawcy.

Porady prawne
>
Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne