Sposób zawarcia umowy zobowiązującej do przeniesienia własności nieruchomości

Pytanie:

W jaki sposób powinna być zawarta umowa zobowiązująca do przeniesienia własności nieruchomości, by spełniała wymagania Kodeksu Cywilnego?

Masz inne pytanie do prawnika?

1.8.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Sposób zawarcia umowy zobowiązującej do przeniesienia własności nieruchomości

Do tej umowy stosuje się wymóg formalny z art. 158 k.c., co oznacza, że umowa zobowiązująca do przeniesienia własności musi być dla swej ważności zawarta w formie aktu notarialnego. W przypadku niezachowania formy aktu notarialnego jest bezwzględnie nieważna.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: