Sprzedaż udziału w nieruchomości

Pytanie:

Jest trzech współwłaścicieli działki (współwłasność w częściach ułamkowych). Współwłaściciele ustnie uzgodnili między sobą, że każdy dysponuje swoją częścią według własnego uznania. Proszę o odpowiedź, czy w związku z zaistniałą sytuacją, sprzedając swoją część działki, muszę wcześniej mimo wszystko przeprowadzić sądownie zniesienie współwłasności, czy mogę tę sprawę uregulować Aktem Notarialnym przy sprzedaży? Czy takie \"moje przemyślenia\" są zgodne z prawem?

Masz inne pytanie do prawnika?

14.9.2010

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Sprzedaż udziału w nieruchomości

Jest Pan współwłaścicielem nieruchomości na zasadach współwłasności w częściach ułamkowych. Zatem może Pan swobodnie rozporządzać swoim udziałem w prawie własności. Do przeniesienia na inną osobę przysługującego Panu udziału konieczne jest zawarcie umowy w formie aktu notarialnego. Żadne inne czynności, w tym również zniesienie współwłasności, nie będą konieczne.

Przedstawiona przez Pana kwestia była już wielokrotnie poruszana przez Użytkowników serwisu.  W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi odpowiedziami na pytania, a w szczególności:

Sprzedaż udziału a zniesienie współwłasności

Zbycie udziału we współwłasności nieruchomości – opinia prawna

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Kupilem kradziony samochód

27.1.2020 przez: szymon1987

Akt Notarialny warunkowy

24.5.2019 przez: -

zwrot mebli zamówionych

25.4.2018 przez: bolo5

Sprzedaż przez ogłoszenie na OLX

10.3.2018 przez: Bella97