Stawiennictwo stron w sądowym postępowaniu cywilnym

Pytanie:

Czy stawiennictwo stron w sądowym postępowaniu cywilnym jest obowiązkowe?

Masz inne pytanie do prawnika?

9.2.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Stawiennictwo stron w sądowym postępowaniu cywilnym

W postępowaniu cywilnym co do zasady wezwanie na rozprawę stron postępowania nie pociąga za sobą obowiązkowego stawiennictwa na rozprawie. Na mocy art. 216 Kodeksu postępowania cywilnego sąd może w celu dokładniejszego wyjaśnienia stanu sprawy zarządzić stawienie się stron lub jednej z nich osobiście albo zarządzić stawienie się pełnomocnika strony. Wówczas stawiennictwo ich na rozprawie staje się obligatoryjne.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

problem z komornikiem

29.6.2018 przez: lipek106

Niestawienie się na rozprawie

5.4.2018 przez: flamingo66