Świadectwo pracy a umowa cywilnoprawna

Pytanie:

Jaki dokument po ustaniu zatrudnienia powinien wydać pracodawca menedżerowi zatrudnionemu w spółce kapitałowej na podstawie umowy cywilnoprawnej - zaświadczenie czy świadectwo pracy?

Masz inne pytanie do prawnika?

11.7.2007

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Świadectwo pracy a umowa cywilnoprawna

Stosownie do art. 97 § 1 w związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy pracodawca jest obowiązany niezwłocznie wydać pracownikowi świadectwo pracy. Obowiązek wydania świadectwa pracy nie dotyczy zatem innych form zatrudnienia niż stosunek pracy, takich jak zatrudnienie na podstawie umowy cywilnoprawnej. Treść świadectwa pracy jest określona przepisami. W przypadku zatrudnienia na podstawie umowy cywilnoprawnej można oczywiście wydać zaświadczenie o treści zbliżonej do świadectwa pracy, ale nie ma takiego obowiązku. W każdym razie nie będzie ono miało charakteru świadectwa pracy w rozumieniu przepisów prawa pracy.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

RODO

26.8.2019 przez: aleaug

Delegacja a choroba

5.7.2018 przez: Czdominika

Brak funduszu socjalnego

20.5.2018 przez: bieniekt