Urlop wypoczynkowy w świadectwie pracy

Pytanie:

Zatrudniam pracownika młodocianego od 01.09.2006 r. ( nauka zawodu). Jest to umowa na czas nieokreślony. Pracownik wystąpił dzisiaj o rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron z powodów osobistych. Przychyliłem się do prośby pracownika młodocianego. Pracownik jest obecnie w pierwszej klasie i pracuje 6 godzin dziennie. Urlop młodocianego wynosi 38 dni. I pracownik 38 dni urlopu wypoczynkowego wykorzystał po 6 godzin. Jak w świadectwie pracy mam ująć ilość dni urlopu wykorzystanych w roku, w którym ustaje stosunek pracy? Czy mam wpisać 38 dni (228 godzin)?

Masz inne pytanie do prawnika?

31.8.2007

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Urlop wypoczynkowy w świadectwie pracy

Co do zasady, pracodawca w świadectwie pracy, wskazuje wyłącznie liczbę dni i godzin urlopu wypoczynkowego przysługującego pracownikowi w roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy, wykorzystanego w naturze lub za które przysługuje ekwiwalent pieniężny; odrębnie wskazuje się liczbę dni i godzin urlopu na żądanie (art. 167[2] kp) wykorzystanego przez pracownika do dnia ustania stosunku pracy.

W związku z powyższym w świadectwie pracy powinien pan wskazać ilość wykorzystanego urlopu wypoczynkowego w daniach i godzinach, może być to wykonany w sposób przez Pana wskazany tj. 38 dni (228 godzin).

Porady prawne
Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne