Zmiana sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej ustalonego w wyroku rozwodowym

Pytanie:

Czy jest możliwa zmiana ustalonego w wyroku rozwodowym sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej?

Masz inne pytanie do prawnika?

10.1.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Zmiana sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej ustalonego w wyroku rozwodowym

Art.106 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego stanowi:
Jeżeli wymaga tego dobro dziecka, sąd opiekuńczy może zmienić orzeczenie o władzy rodzicielskiej i sposobie jej wykonywania zawarte w wyroku orzekającym rozwód, separację bądź unieważnienie małżeństwa, albo ustalającym pochodzenie dziecka.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne