Zwolnienie z kosztów sądowych

Pytanie:

Mężczyzna chce złożyć do sądu pozew o odszkodowanie. Jest bezrobotnym kawalerem bez prawa do zasiłku, dlatego chce się ubiegać o zwolnienie z kosztów sądowych, jednak ma wątpliwości co do wypełnienia oświadczenia o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania. Mężczyzna zamieszkuje z rodzicami, ponieważ nie stać go na utrzymanie własnego mieszkania, ale faktycznie nie prowadzi z nimi wspólnego gospodarstwa domowego, pomimo iż mieszka w ich domu. Utrzymuje się z drobnych prac dorywczych.Czy w tej sytuacji w rubryce nr 3 \"stan rodzinny\" oświadczenia mężczyzna powinien wykazać rodziców, a w dalszej części ich dochody, wykazać rodziców bez podawania ich dochodów, czy może pozostawić rubrykę pustą, jako że gospodarstwo prowadzi jednoosobowo i zaznaczyć, że utrzymuje się z prac dorywczych?

Masz inne pytanie do prawnika?

28.6.2011

Zespół<br />e-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Zwolnienie z kosztów sądowych

W punkcie 3 „Stan rodzinny” należy wpisać dane osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym z wnioskodawcą: małżonka lub osoby pozostającej we wspólnym pożyciu z wnioskodawcą, wstępnych, zstępnych i osób pozostających w stosunku przysposobienia lub pod opieką wnioskodawcy).

W sytuacji, gdy mężczyzna faktycznie nie prowadzi z rodzicami wspólnego gospodarstwa domowego, nie powinien wpisywać danych rodziców.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Potrzebuje wzoru pisma

31.7.2019 przez: mattlong

PODZIAŁ MAJĄTKU pilne

14.1.2019 przez: -

witam

5.6.2018 przez: calinka31

Opłata za sprawę

4.2.2018 przez: Paulina999