Będą zwolnienia za przejścia do konkurencji

Utratę pracy za przejście do konkurencji powinna regulować ustawa - uważają przedsiębiorcy. W Siedlcach zapadł pierwszy wyrok wypowiadający umowę o pracę łamiącą zakaz konkurencji.

Sąd Rejonowy w Siedlcach nałożył pod koniec grudnia 2009 roku karę na inżyniera jednej z dużych firm montażowo-drogowych. Pracownik, który złamał umowę o zakazie konkurencji, został zwolniony w trybie natychmiastowym z aktualnego zakładu pracy oraz musiał zapłacić byłemu szefowi wysokie odszkodowanie.

Z siedleckiego orzeczenia zadowolona jest Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Według Konfederacji sankcję utraty pracy za złamanie umowy o zakazie konkurencji powinno się wprowadzić do kodeksu pracy - czytamy na łamach Gazety Prawnej.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Ja 2012-01-11 11:23:06

    Kogoś tu zdrowo huknęło ! Jęlsi ktoś da mi lepsze warunki pracy i płacy to dlaczego mam nie przejść do innego? To podniosłoby uwagę dotychczasowego pracodawcy na to żeby mnie doceniać i zatrzymać. A tak "dam ci 500 zł. a tobie nie wolno iść gdzie indziej" ... idiotyzm !

  • Kamil 2012-01-09 21:37:37

    To jest ABSURD ,ze za przejscie do konkurecji czekac bedzie mnie jakas kara. Przeciesz oczywista sprawa jest ze jesli ktos odchodzi z pracy to sila zeczy bedzie szukal nowej pracy w swoim wyuczonym zawodzie czyli najprawdopodobniej w firmie konkurecyjnej.Czyli kazdy pracodawca powinien zaplacic za ten okres(jaki byl zawarty w kontrakcie w przypadku odejscia pracownika)odprawe w wysokosci otrzymywanych poborow i nie nie byloby problemu .Stera firma i pan inzynier byli by zadowoleni a przyszla firma musiala by poczekac na pana inzyniera .Apropos takie radykalizmy to stsowane sa w kraja muzulmaniskich.Prosze panow pracodawcow zauwazyc ze to jest POLSKA


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika