Bogaci stracą komunalne mieszkania

O prawie do lokalu rozstrzygnie wysokość zarobków. Będą one sprawdzane co jakiś czas.

Taką zmianę wprowadzi projekt założeń projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz o zmianie ustawy o dodatkach mieszkaniowych.

Projekt daje gminom prawo zawierania umów najmu lokali komunalnych na czas oznaczony. Teraz jest to możliwe wyjątkowo – mówi Rzeczpospolitej Piotr Styczeń, wiceminister infrastruktury.

- Po upływie okresu, na jaki zostały one zawarte, gminy będą sprawdzać, czy dochody najemców nie wzrosły i czy potrzebują oni jeszcze mieszkania. Dziś prawo nie pozwala na weryfikację ich dochodów oraz wypowiadanie umów z tego powodu – dodaje Piotr Styczeń.

Porady prawne

Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Janusz Bartkiewic 2013-04-02 15:20:43

    To rozwiązanie otworzy nowe korupcyjne możliwości, a ponadto zahamuje trend podnoszenia poziomu życia. O mieszkania w Polsce trudno, a wynajem u prywatnych właścicieli to założenie sobie stryczka na szyję. Ktoś, kto przekroczy poziom ubóstwa o 100 - 200 zł będzie musiał iść pod most, bo na wynajęcie mieszkania nie będzie go stać ( np. za całą lub 3/4 pensji). To chyba najbardziej chory pomysł III RP.

  • Polak 2013-03-29 05:30:42

    Jaka jest definicja - BOGATY? Bezsens!

  • kubuś 2013-03-28 16:49:21

    Paranoja!I co - jeśli czyjś dochód przekroczy określony poziom, to - "na bruk"? Przepis rodem z PRL - student, którego ojciec pił i mało zarabiał otrzymywał stypendium, zaś ten, którego ojciec rzetelnie pracował i awansował mógł stracić miejsce w Domu Studenta. Kolejny przepis który będzie kazał ludziom żyć w "szarej" strefie.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika