Lekarze i prawnicy mogą uniknąć kasy fiskalnej

Wystarczy, że klient zapłaci za usługę za pośrednictwem poczty, banku czy SKOK. Wtedy transakcji nie trzeba ewidencjować kasą fiskalną.

Zgodnie z poz. 37 załącznika do rozporządzenia ministra finansów z 26 lipca 2010 r. zwolnione z obowiązku ewidencjonowania są usługi, za które zapłata w całości następuje za pośrednictwem poczty, banku lub SKOK, pod warunkiem że z ewidencji i dowodów dokumentujących transakcję jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie transakcji zapłata dotyczyła – wyjaśnia na łamach Rzeczpospolitej Anna Łukaszewicz-Obierska, radca prawny, partner w Kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.

Dziennik dodaje, że dotyczy to również płatności dokonywanych czekiem, bankową kartą płatniczą lub kredytową.

Porady prawne

Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Pacjent 2013-05-09 15:07:28

    Ale rejestracja wpływu oplaty za usługi na rzecz pacjenta niezależnie od banku, poczty czy SKOK'u musi nastąpić w systemie księgowości lekarza lub prawnika w ramach miesiąca podatkowego oraz na koniec roku rozliczeniowego w bilansie strat i zysków. A więc nie należy się cieszyć, że te przelewy będą poza SYSTEMEM FISKALNYM !!! NIESTETY KAŻDY MUSI PŁACIĆ PODATKI, NIEZALEŻNIE OD PROFESJI !! ŻYCZĘ DUŻO WPŁYWÓW ORAZ ZYSKÓW. POZDROWIENIA. PACJENT


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika