W Ministerstwie Skarbu Państwa opracowano projekt ustawy regulujący status Funduszu Wczasów Pracowniczych. Resort chce odzyskać kontrolę nad nim, po tym jak Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że wart ponad 100 mln zł majątek Funduszu trafił w ręce grupy osób związanych z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych. Sejmowa Komisja do spraw Kontroli Państwowej rozpatrzyła wczoraj odpowiedź ministra Skarbu Państwa na dezyderat dotyczący majątku byłego Funduszu Wczasów Pracowniczych.
Nowe propozycje regulacji w sprawie Funduszu Wczasów Pracowniczych
Powiązane artykuły
Instytucje finansowe zarządzające środkami PPK
W 2019 r. weszła w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Jakie instytucje finansowe mogą oferować zarządzanie środkami gromadzonymi w ramach PPK?
Nowe dokumenty dla pracodawców i pracowników
Zmiany prawa dotyczące pracodawców i pracowników, w tym skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych i ich elektronizacja od 2019 r., spowodowały zmiany dotyczące dokumentów (...)
Zmiany w programie Płatnik
W związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych, pracodawcy będą przekazywać do ZUS więcej informacji o zatrudnionych. Po raz pierwszy trzeba będzie przekazać do nas szerszy (...)
Jak ubiegać się o rentę wdowią?
Po nowym roku ruszy przyjmowanie wniosków o tzw. rentę wdowią. W praktyce nie jest to nowe świadczenie, lecz prawo do wypłaty dwóch różnych świadczeń w określonym zbiegu. (...)
Nieprawdziwa przyczyna wypowiedzenia umowy o pracę? Co robić?
Umowa o pracę i zasady jej rozwiązywania zostały uregulowane w Kodeksie Pracy. Art. 30 § 4 przedmiotowej regulacji wskazuje, że w oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na (...)
Kiedy przedawnia się roszczenie o zachowek?
Dowiedz się kiedy przedawnia się roszczenie o zachowek. Kompleksowy przewodnik 2025 z przykładami praktycznymi, terminami i nowościami dotyczącymi fundacji rodzinnych.
Ewidencja czasu pracy - jak prowadzić ewidencję czasu pracy?
Zgodnie z Kodeksem pracy, czas pracy jest to czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy. Systemy i rozkłady (...)
Skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacja
1 stycznia 2019 r. wejdą w życie przepisy, które mają ułatwić przechowywanie akt pracowniczych dotyczących pracowników i zleceniobiorców oraz obniżyć koszty związane z ich (...)
Kiedy apelacja jest zasadna? - Podstawy apelacji w procesie cywilnym
Kiedy można wnieść apelację? Poznaj podstawy apelacji w procesie cywilnym 2025. Wymagania, terminy, zarzuty, nowe fakty i dowody w apelacji. Poradnik prawny.
Zasiłek macierzyński 2025 - wysokość, wymiar urlopu, warunki przyznania
Kompletny przewodnik po zasiłku macierzyńskim w 2025 roku. Sprawdź wysokość świadczenia, długość urlopu, nowe zasady dla wcześniaków i wszystkie warunki przyznania.