Odszkodowania również za wypadek na drodze polnej

Obowiązkiem gmin jest dbanie nie tylko o stan należących do niej chodników i dróg asfaltowych, ale także dróg gruntowych - donosi Rzeczpospolita.

Mieszkanka wsi Siedliska złamała rękę na skutek upadku na nierównej drodze gruntowej. Znajdowały się na niej zamarznięte kałuże oraz koleiny. O jedną z kolein potknęła się kobieta.

Według Sądu Rejonowego w Tomaszowie Lubelskim gmina jest odpowiedzialna za wypadek, bo droga nie była w żaden sposób zabezpieczona mimo oblodzenia i nierówności wywołanych koleinami.

Mieszkańcy informowali gminę o złym stanie drogi, z której często korzystają piesi oraz kierowcy. Urzędnicy mieli więc świadomość jej złego stanu.

Sąd zobowiązał gminę, aby wypłaciła poszkodowanej 5 tys. zł zadośćuczynienia i 161 zł odszkodowania - czytamy na łamach Rzeczpospolitej.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Albert 2012-02-24 15:34:07

    Czy to dotyczy również dróg dojazdowych do działek rolniczo-rekreacyjnyc,które zostały sprzedane osobom prywatnym przez właściciela gruntów ? i czy dotyczy to tychże dróg dojazdowych gdzie istnieje obowiązek notarialny służebości koniecznej.Czy wobec tego, utrzymanie dróg jest obowiązkiem właściciela gruntu na którym znajdują się drogi o których mowa powyżej ?

  • basia75lubsko 2012-02-24 14:32:27

    w końcu jakiś sąd wydał mądrą decyzję, może radni gmin zamiast zajmować się sprawami trzeciorzędnymi wezmą się za to co trzeba. Oby więcej takich wyroków to może stany naszych dróg poprawią się choć odrobinę.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika