Państwowe egzaminy zawodowe
Aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, którzy rozpoczęli szkolenie w 2006 r. i później, będą zdawali pisemny egzamin zawodowy zorganizowany przez ministra sprawiedliwości
Rezygnację z odpytywania ustnego przewiduje projekt zmian w ustawach o zawodach prawniczych, który we wtorek ma przyjąć rząd. - Nowelizacja usunie luki powstałe w przepisach po wyrokach Trybunału Konstytucyjnego - powiedziała „Rz" dyrektor Monika Madurowicz z Ministerstwa Sprawiedliwości. - Przede wszystkim chodzi o egzamin końcowy dla tych, którzy odbywają aplikacje pod rządami ustawy z września 2005 r.
(...)Egzaminy adwokacki i radcowski składałyby się z pięciu części. Pierwszą ma być test zawierający 100 pytań z wiedzy prawniczej. Kolejne cztery polegałyby zaś na przygotowaniu pism prawnych na podstawie akt lub stanu faktycznego. Z prawa karnego trzeba będzie sporządzić akt oskarżenia lub apelację, z cywilnego - pozew, wniosek lub apelację, z prawa gospodarczego - umowę, pozew albo wniosek, a z administracyjnego - skargę lub kasację do sądu.
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?