Część z nas nie będzie musiała wypełniać PITu. To szczęście spotka od 2 do 5 milionów podatników, którzy pracują na jednym etacie. Z fiskusem rozliczy te osoby pracodawca i to wraz z ulgami podatkowymi.
PIT wypełni pracodawca?
Powiązane artykuły
Urlop bezpłatny - kiedy można wziąć i na jakich zasadach?
Wszystko o urlopie bezpłatnym w 2025 roku: zasady udzielania, wniosek, ZUS, praca u innego pracodawcy. Aktualne przepisy Kodeksu pracy i praktyczne porady.
Urlop wypoczynkowy 2025: Ile dni przysługuje? Nowe przepisy i zasady
Urlop wypoczynkowy 2025 - kompletny przewodnik. Sprawdź ile dni urlopu ci przysługuje, jak obliczyć staż pracy i jakie są nowe przepisy w Kodeksie Pracy.
Urlop okolicznościowy 2025 - kiedy i ile dni przysługuje?
Kompletny przewodnik po urlopie okolicznościowym w 2025 roku. Sprawdź, ile dni przysługuje na ślub, urodzenie dziecka, zgon bliskich, jak złożyć wniosek i jakie są zasady wynagrodzenia.
Wypowiedzenie umowy o pracę 2025 - kompletny przewodnik prawny
Wszystko o wypowiedzeniu umowy o pracę w 2025 roku: okresy wypowiedzenia, forma elektroniczna, ochrona przed zwolnieniem. Praktyczny przewodnik z najnowszymi przepisami."
Odprawa pośmiertna
Odprawa pośmiertna jest wyrazem tzw. ryzyka socjalnego pracodawcy. Ryzyko socjalne natomiast należy do zasad, które są charakterystyczne dla prawa pracy. Odprawa pośmiertna należy do typu wypłat, (...)
Praca w upale
Wysokie temperatury mogą naprawdę dać się we znaki ? również w pracy. Zmęczeni upałem pracownicy mogą mieć trudności ze skupieniem się na swoich zadaniach. Jak poprawić ich komfort? Jakie (...)
Obowiązki informacyjne pracodawcy związane z zawarciem z pracownikiem umowy o pracę
Co do zasady umowa o pracę powinna być sporządzona w formie pisemnej, jednakże zawarcie jej w formie ustnej nie stanowi podstawy do zakwestionowania faktu zawarcia umowy, choć w tym zakresie zarówno (...)
Urlop na żądanie - czyli co zrobić, jeżeli pracodawca nie chce dać Ci urlopu?
Kodeks pracy przyznaje pracownikowi prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Poza tym prawo to jest chronione w bardzo wysokim stopniu, a mianowicie pracownik nie może zrzec (...)
Prawo pracy a koronawirus
Poznaj odpowiedzi na pytania dotyczące stosowania przepisów prawa pracy odnoszących się do relacji między pracodawcą a pracownikami w sytuacji zagrożenia zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.
Obowiązki pracodawcy wobec pracownika
Obowiązki pracodawcy wobec pracownika można w zasadzie podzielić na ogólne i szczegółowe. Wszystkie wynikają z przepisów prawa pracy kodeksu pracy bądź ustaw szczegółowych. Jakie podstawowe (...)