Podatek od dopłat do paliwa z ZFŚS

Pracownik, któremu pracodawca sfinansował paliwo na wyjazd na wakacje z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, musi zapłacić od tego podatek

Uznał tak dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji (sygn. IPPB2/415-804/08-4/MG) dotyczącej opodatkowania dopłat.

Z pytaniem zwróciła się spółka, która z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dopłaca pracownikom do wczasów dla nich i ich rodzin. Dopłaty te obejmują również ryczałt na paliwo wynoszący 500 zł na rodzinę.

(...)Zdaniem wnioskodawcy również dopłata do paliwa przypadająca na dzieci i młodzież powinna podlegać PIT, ponieważ nie da się jej udokumentować. Tak więc ryczałt powinien być w całości przypisany do pracownika i opodatkowany.

Porady prawne

(...)Zwolnienie obejmuje tylko rzeczywiste wydatki, prawidłowo udokumentowane. Tymczasem ryczałt na paliwo w wysokości 500 zł na rodzinę udokumentowany wyłącznie przedłożonym przez pracownika oświadczeniem nie spełnia tych warunków.  

Rzeczpospolita 25.08.2008 r.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Hela 2019-03-22 10:36:23

    Po jakim czasie przedawni sie sprawa o zakopanie zwlok psa w lesie/na polanie? Czy wogóle sie przedawnia? Dajmy przyklad 3 lata temu P Basia zakopala zwolki swojego pupila na polanie. Co jej grozi jezeli ktos wykupil ten teren i odnalazl szczatki/zwloki psa?


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika