Poznaj Polskę w najbliższy weekend za pół ceny

21.11.2019

A.J.Zespół e-prawnik.pl

A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Od 22 listopada w całej Polsce rozpoczyna się VII edycja akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”.

Jakie atrakcje w tym roku?

Mimo że sprzedaż ofert rozpoczęła się pod koniec października, to wciąż na turystów czekają ciekawe atrakcje. A to dlatego, że w tym roku do akcji przystąpiła rekordowa liczba partnerów – ponad 1000. „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” powstała z myślą, aby zachęcić wszystkich do poznawania i odkrywania różnych wymiarów bogactwa turystycznego Polski w miesiącach poza głównym sezonem turystycznym. Dzięki tej inicjatywie Polska Organizacja Turystyczna chce promować aktywność turystyczną w Polsce przez cały rok.

— "Bardzo się cieszę, że tak wielu przedsiębiorców z branży turystycznej postanowiło włączyć się w akcję „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Turystyka już teraz jest ważną gałęzią gospodarki, a jestem przekonana że jej znaczenie może być jeszcze większe. Zachęcam wszystkich Polaków, by najbliższy weekend spędzili podróżując i zwiedzając nasz piękny kraj" — powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Akcja z roku na rok staje się coraz bardziej popularna, zarówno wśród samych turystów, jak i partnerów – hoteli, gospodarstw agroturystycznych, muzeów, instytucji kultury itd.

Pilotażowa odsłona została zorganizowana w 2016 roku i skorzystało z niej 60 tys. osób. Ubiegłoroczna edycja zrealizowana w marcu 2019 przyciągnęła już aż 182 tys. turystów. W tej edycji po raz pierwszy akcja promowana jest na dziewięciu rynkach: białoruskim, czeskim, litewskim, niemieckim, norweskim, rosyjskim, słowackim, szwedzkim i ukraińskim. Ofertę dla turystów z zagranicy przygotowała blisko połowa partnerów.

— "Akcja została bardzo dobrze przyjęta przez Polaków, co widać po liczbie osób czekających na pierwszy dzień sprzedaży. Każdy chce skorzystać z jak najlepszych ofert. Z radością obserwujemy także dużą liczbę wejść na strony dedykowane rynkom zagranicznym. Wierzę, że ta pilotażowa edycja zakończy się sukcesem i akcja „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” zyska nowych fanów spoza naszego kraju" — dodał prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Propozycje dla turystów przygotowała rekordowa liczba partnerów – ponad tysiąc. Tradycyjnie już najwięcej ofert czeka na turystów w woj. małopolskim (161 zgłoszeń). Sto i więcej propozycji mają także woj. pomorskie, dolnośląskie i mazowieckie. Partnerzy obniżają nie tylko ceny zakwaterowania – ta branża stanowi największy procent oferty wszystkich dotychczasowych edycji (tym razem jest to 39% oferty). Turyści będą mogli skorzystać z propozycji wielu restauracji, muzeów, uzdrowisk i innych atrakcji turystycznych.

Jak skorzystać ze zniżek?

Należy pamiętać, że partnerzy, aby wziąć udział w akcji, musieli obniżyć o min. 50% cenę głównej usługi.

Aby skorzystać ze zniżek, należy odnaleźć interesujące miejsce za pomocą mapy lub wyszukiwarki na stronie www.polskazobaczwiecej.pl i zapoznać się ze szczegółową ofertą partnerów. Sprzedaż potrwa do wyczerpania ofert.

Partnerem strategicznym akcji są Polskie Linie Lotnicze LOT, a PKS Polonus i PKP Intercity wspierają inicjatywę jako partnerzy promocyjni.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

zadośćuczynienie za niewłaściwy mandat

25.7.2018 przez: naranja0

Proces o zniesławienie-czy warto??

11.6.2018 przez: Ralfl

Darmowe porady prawne przez telefon

25.5.2018 przez: igormaster

działanie na niekorzyść firmy

4.5.2018 przez: gabi2288