Przyjąć mandat czy się sądzić?
(Rzeczpospolita - płać albo się sądź)
Masz inne pytanie do prawnika?
Przyjęcie mandatu karnego zawsze powoduje przyznanie zgody funkcjonariuszowi ujawniającemu wykroczenie. Jego uchylenie jest możliwe tylko jeżeli czyn nie stanowi wykroczenia. Wniosek taki rozpatrywany jest w trybie wznowienia postępowania. W innym przypadku jego uchylenie jest niezwykle trudne. Dlatego jeśli ktoś nie zgadza się ze zgodą funkcjonariusza wówczas proponuję odmowę przyjęcia mandatu i skierowania sprawy na drogę sądową, gdzie już jako obwiniony można korzystać z wielu uprawnień mogących podważyć zdanie funkcjonariusza
Kiedyś podczas wyprzedzania furmanki ciągnietej przez konia zostałem zatrzymany przez policję, która pokazała mi że jechałem z predkością 87km/godz. Odmówiłem przyjecia mandatu, bo na 100% z taka prędkością nie jechałem. Sprawa odbyła sie w Kolegium ds wykroczeń, jedynym moim świadkiem była żona, która była ze mną, ale nikt nawet nie chciał jej przesłuchać. I tak zapłaciłem tyle 200 PLN za wyprzedzanie furmanki.
W naszym kraju najczęściej karani są zwykli kierowcy, a tacy np. co Jacek Kurski z PiS maja prawo w miejscu gdzie nie dochodzi słońce, to oni powinni być bardziej karani niż zwykli kierowcy, którzy najczęściej przez przypadek łamią prawo drogowe.
jeżeli masz mocne argumenty,ze jest nie słuszna decyzja policjanta,to nie płać...ale w sądzie musisz to udowodnić i..nieraz się opłaca...
Potrzebujesz pomocy prawnej?
Zapytaj prawnika
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?