8.4.2010

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

VI Uniwersyteckie Targi Pracy

Szukasz ciekawej i dobrze płatnej pracy?

Chcesz odbyć interesujący staż lub praktykę?

A może weźmiesz udział w ciekawych szkoleniach zawodowych?

Wybierz się na:

VI Uniwersyteckie Targi Pracy

i zaplanuj swoją przyszłość zawodową!

28 kwietnia 2010 r.

godz. 10.00 - 15.00

Budynek Główny Uniwersytetu Rzeszowskiego

Oferta Uniwersyteckich Targów Pracy jest skierowana nie tylko do studentów i absolwentów ale także do osób w każdym wieku, które poszukują pracy. Na targach będą obecni przedstawiciele firm m. in. z branży bankowej, lotniczej, budowlanej, finansowej, kosmetycznej, teleinformatycznej. Podczas VI Uniwersyteckich Targów Pracy odbędą się również prezentacje wybranych pracodawców oraz szkolenia z zakresu: autoprezentacji, metod poszukiwania pracy czy zakładania własnej działalności gospodarczej.

Porady prawne

Wszelkie szczegółowe informacje można odnaleźć na stronie internetowej: kariera.univ.rzeszów.pl lub w Biurze Karier Uniwersytetu Rzeszowskiego, Al. Rejtana 16c, 35 - 959 Rzeszów, pok. 011, tel. (17) 872 10 27.

 

VI Uniwersyteckie Targi Pracy

Zaplanuj swoją przyszłość zawodową"

28 kwietnia 2010 r.

godz. 10.00 - 15.00

Budynek Główny Uniwersytetu Rzeszowskiego

Biuro Karier Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza już po raz kolejny na Uniwersyteckie Targi Pracy, które odbędą się 28 kwietnia 2010 r. w godzinach od 10.00 - 15.00 w budynku głównym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Oferta Uniwersyteckich Targów Pracy jest skierowana nie tylko do studentów i absolwentów ale także do osób w każdym wieku , które poszukują pracy. Na targach będą obecni przedstawiciele firm m. in. z branży bankowej, lotniczej, budowlanej, finansowej, kosmetycznej, teleinformatycznej. Podczas VI Uniwersyteckich Targów Pracy odbędą się również prezentacje wybranych pracodawców oraz szkolenia z zakresu: autoprezentacji, metod poszukiwania pracy czy zakładania własnej działalności gospodarczej.

Tegoroczne VI Uniwersyteckie Targi Pracy wspierane są przez takie instytucje jak: Wojewódzki Urząd Pracy, Powiatowy Urząd Pracy, Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego, Podkarpacki Klub Biznesu oraz Izbę Przemysłowo Handlową w Rzeszowie. Sponsorem niniejszego przedsięwzięcia jest Firma ProTrader Sp. z o.o. oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie. Patronat medialny nad targami sprawuje: TVP Rzeszów, Parcuj.pl, Polskie Radio Rzeszów, Kariera.com, Gazeta Codzienna Nowiny, Radio ESKA, Radio WAWA, Gazeta TRENDY Rzeszów oraz portale internetowe: Resinet.pl, Eurostudent.pl, MMrzeszów.pl, e-prawnik.pl.

Więcej informacji można odnaleźć na stronie internetowej: kariera.univ.rzeszów.pl lub w Biurze Karier Uniwersytetu Rzeszowskiego, Al. Rejtana 16c, 35 - 959 Rzeszów, pok. 011, tel. (17) 872 10 27.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

Instrumenty rynku pracy wspierają podstawowe usługi rynku pracy. Osoby bezrobotne mogą korzystać z wielu form aktywizacji zawodowej, przewidzianych ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Opisano je w niniejszym artykule. Dodatek aktywizacyjny  Dodatek aktywizacyjny został przewidziany w art. 48 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o (...)

Praca za granicą

Praca za granicą

Dzięki wejściu Polski do Unii Europejskiej podejmowanie pracy w państwach członkowskich UE i EFTA stało się znacznie łatwiejsze. Polacy mogą obecnie swobodnie podejmować zatrudnienie we wszystkich państwach członkowskich UE, EOG (obok państw UE również Islandia, Lichtenstein i Norwegia) i Szwajcarii. Podejmując pracę w tych krajach nie trzeba starać się o pozwolenie na pracę, (...)

V Medyczne Targi Pracy

V Medyczne Targi Pracy

Uniwersytetu Medycznego przy ul. ks. Trojdena 2 A odbędą się V Medyczne Targi Pracy organizowane przez Warszawski Uniwersytet Medyczny , w czasie których Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia  zaprezentuje swoje oferty zatrudnienia. Na stronie internetowej Targów znajdziecie Państwo informacje na temat Targów i ich poprzednich edycji. Będziecie Państwo (...)

Jakie korzyści przynosi nam europejska polityka społeczna

Jakie korzyści przynosi nam europejska polityka społeczna

Nowa kampania informacyjna przez pryzmat cyrku ukaże nam politykę społeczną realizowaną przez UE w 2009 r.Do osób, które każdego dnia odnoszą korzyści z wielu unijnych działań w dziedzinie zatrudnienia, spraw społecznych oraz równości szans, należą pracownicy i osoby poszukujące zatrudnienia w Europie.To do nich skierowany jest poświęcony zatrudnieniu portal EURES, który zawiera (...)

Kompleksowy plan działania rządu na nadchodzący czas

Kompleksowy plan działania rządu na nadchodzący czas

100 dni solidarności w walce z COVID-19 Rząd zdecydował się na otwarcie całego sektora handlowego – to odważny ruch. Plan działań na okres od 28 listopada do 18 stycznia jest trudny, ale bardzo dobrze przemyślany i realistyczny – mówił o planie dot. odmrażania gospodarki i ograniczania epidemii wicepremier Jarosław Gowin. Szef MRPiT wziął udział we, wspólnej (...)

Jak ustalić pracownikom czas pracy?

Jak ustalić pracownikom czas pracy?

Obowiązek pracodawcy Ustalanie i rozliczanie pracownikom czasu pracy należy do kompetencji pracodawcy, który jednak musi w tym zakresie stosować przepisy ochronne, zawarte w dziale szóstym Kodeksu pracy zatytułowanym „Czas pracy”. Przepisy tego działu określają przede wszystkim: normy czasu pracy, sposób obliczania wymiaru czasu pracy (liczby godzin pracy) (...)

Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

Podstawowe zasady zatrudniania cudzoziemców (oprócz obywateli państw UE, EOG i Szwajcarii) od 1 stycznia 2018 r. dla pracodawców Co się zmieniło? Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi: zawężenie do prac, które nie będą objęte zezwoleniem na pracę sezonową;  wprowadzenie przesłanek odmowy rejestracji oświadczenia;   odmowa (...)

Systemy czasu pracy

Systemy czasu pracy

W prawie pracy wymiar czasu pracy i jego rozkład nie są uregulowane w sposób jednolity. Podstawową normą czasu pracy, którą przewiduje Kodeks pracy, jest czas nie przekraczający 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nie przekraczającym 4 miesięcy. Ustawodawca przewidział jednak możliwość wprowadzenia (...)

Zasady świadczenia pracy w porze nocnej, niedziele i święta

Zasady świadczenia pracy w porze nocnej, niedziele i święta

  Niektóre zakłady pracy, przedsiębiorstwa, urzędy, muszą być czynne nieraz i całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Chodzi tu o służbę zdrowia, Policję, zakłady energetyczne, ale też i wiele firm prywatnych. Zwłaszcza, gdy przedsiębiorstwo wykonuje usługi dla podmiotów znajdujących się po drugiej stronie globu – by niejako przeskoczyć różnicę (...)

Projekt dot. pracy zdalnej

Projekt dot. pracy zdalnej

Projekt skierowany do konsultacji międzyresortowych, opiniowania i konsultacji publicznych Całkowite lub hybrydowe wykonywanie pracy zdalnej, zasady jej wykonywania oraz nowość jaką jest okazjonalna praca zdalna - to jedne z głównych założeń projektu dotyczącego pracy zdalnej, przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, który został dzisiaj skierowany do (...)

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


PORADY PRAWNIKA

Wyjazd na targi

Wyjazd na targi

Wspówłaściciele wyjeżdzają na targi do Włoch na 4 dni, związane z prowadzoną przez nich działalnością. Jakie można ponieść koszty, jakimi dokumentami potwierdzone i jak wprowadzić je w rozliczenie (...)

Zwrot za przejazdy taxi pracownika a przychód

Zwrot za przejazdy taxi pracownika a przychód

Pracownik pojechał na targi w podróż służbową za granicę. Po mieście, w którym odbywały się targi, jeździł taksówką, na co okazał spółce rachunki. Spółka zwróci pracownikowi te wydatki. (...)

Nadgodziny i praca w systemie weekendowym

Nadgodziny i praca w systemie weekendowym

Na umowie o pracę powinna być zawarta klauzula informująca, od której godziny przepracowanej w ciągu tygodnia zaczynają być naliczane nadgodziny. Czy w wypadku umowy zawartej na 3/4 etatu, czyli (...)

Praca w godzinach nadliczbowych

Praca w godzinach nadliczbowych

Kiedy występują godziny nadliczbowe czy, gdy pracownik przekroczy normę czasu pracy czy też wymiar czasu pracy? Pracodawca twierdzi, że pracownik, który pracował ponad wymiar czasu pracy i nie przekroczył (...)

*Praca powyżej 12 godzin

*Praca powyżej 12 godzin

Pracownik, maszynista kolejowy, (praca w warunkach szczególnych i niebezpiecznych), pracujący w równoważnym systemie czasu pracy, zmiany harmonogramowe ma ułożone w czasie nie przekraczającym 12 (...)

Praca w święto 3 maja

Praca w święto 3 maja

Pracownik stale wykonuje pracę w soboty. W zamian ma udzielony wolny inny dzień w tygodniu. W tym roku sobota 3 maja jest dniem świątecznym ale pracownik będzie musiał przyjść do pracy. Jak rozliczać (...)

Praca przez cały tydzień

Praca przez cały tydzień

Prowadzę mały sklep spożywczy. Pracują w nim dwie panie na zmianę: jedna rano, druga po południu. Dzienny czas pracy wynosi ok. 6,5 godz., z tym że dodatkowo są pracujące soboty i niedziele (każda (...)

FORUM PRAWNE

delegacja na targi pracy

delegacja na targi pracy Witam,mam pytanie odnośnie wysyłania pracownika na targi pracy, wiem że jeżeli mam małe dziecko to nie mogę być zmuszona do wyjazdu poza miejsce pracy. Ale jeśli targi (...)

delegacja na targi pracy

delegacja na targi pracy witam, czy pracodawca może wysłać mnie na targi w formie delegacji w sobotę i niedziele ok 150 km od miejsca pracy??

UP

UP Witam... W lutym br. podjąłem zatrudnienie. Po miesiącu dostałem umowę na okres próbny, następnie (w czerwcu) 3 miesięczną umowę na zlecenie, wkońcu we wrześniu już normalną umowę na (...)

Umowa lojalnościowa -" lojalka"

Umowa lojalnościowa -" lojalka" Czy pracodawca moze zarządać od pracownika podpisania umowy lojalnościowej za wyjazd na targi? Na sumę obejmujacą wszystkie koszty wyjazdu tzn. koszt hotelu, diety, (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, obowiazki wynikaja (...)

praca w warunkach szkodliwych

praca w warunkach szkodliwych czy praca przy maglu elektrycznym jest pracą w warunkach szkodliwych ? Jaka jest do tego podstawa prawna ? dziękuję z góry za odpowiedź W chwili obecnej nie ma dodatków (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co robic? Bede (...)

czas pracy

czas pracy Czy pracując naprzemiennie w ciągu tygodnia, jednego dnia od 10.00 - 18.00 kolejnego od 8.00 - 16.00 jest to praca zmianowa?? Jakie ma zastosowanie artykuł o rozliczeniu dobowym?? Czy konieczne (...)

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

Czy moge pracowac i pobierac alimenty? Mam 20 lat i studiuje zaocznie. pobieram od ojca alimenty w wysokosci 500 zl ktore wyplaca mi ZUS. czy bylaby mozliwosc znalezienia jakiejs dodatkowej pracy aby nie (...)

Porady prawne