Szukasz ciekawej i dobrze płatnej pracy?
Chcesz odbyć interesujący staż lub praktykę?
A może weźmiesz udział w ciekawych szkoleniach zawodowych?
Wybierz się na:
VI Uniwersyteckie Targi Pracy
i zaplanuj swoją przyszłość zawodową!
28 kwietnia 2010 r.
godz. 10.00 - 15.00
Budynek Główny Uniwersytetu Rzeszowskiego
Oferta Uniwersyteckich Targów Pracy jest skierowana nie tylko do studentów i absolwentów ale także do osób w każdym wieku, które poszukują pracy. Na targach będą obecni przedstawiciele firm m. in. z branży bankowej, lotniczej, budowlanej, finansowej, kosmetycznej, teleinformatycznej. Podczas VI Uniwersyteckich Targów Pracy odbędą się również prezentacje wybranych pracodawców oraz szkolenia z zakresu: autoprezentacji, metod poszukiwania pracy czy zakładania własnej działalności gospodarczej.

Wszelkie szczegółowe informacje można odnaleźć na stronie internetowej: kariera.univ.rzeszów.pl lub w Biurze Karier Uniwersytetu Rzeszowskiego, Al. Rejtana 16c, 35 - 959 Rzeszów, pok. 011, tel. (17) 872 10 27.
VI Uniwersyteckie Targi Pracy
„Zaplanuj swoją przyszłość zawodową"
28 kwietnia 2010 r.
godz. 10.00 - 15.00
Budynek Główny Uniwersytetu Rzeszowskiego
Biuro Karier Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza już po raz kolejny na Uniwersyteckie Targi Pracy, które odbędą się 28 kwietnia 2010 r. w godzinach od 10.00 - 15.00 w budynku głównym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.
Oferta Uniwersyteckich Targów Pracy jest skierowana nie tylko do studentów i absolwentów ale także do osób w każdym wieku , które poszukują pracy. Na targach będą obecni przedstawiciele firm m. in. z branży bankowej, lotniczej, budowlanej, finansowej, kosmetycznej, teleinformatycznej. Podczas VI Uniwersyteckich Targów Pracy odbędą się również prezentacje wybranych pracodawców oraz szkolenia z zakresu: autoprezentacji, metod poszukiwania pracy czy zakładania własnej działalności gospodarczej.
Tegoroczne VI Uniwersyteckie Targi Pracy wspierane są przez takie instytucje jak: Wojewódzki Urząd Pracy, Powiatowy Urząd Pracy, Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego, Podkarpacki Klub Biznesu oraz Izbę Przemysłowo Handlową w Rzeszowie. Sponsorem niniejszego przedsięwzięcia jest Firma ProTrader Sp. z o.o. oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie. Patronat medialny nad targami sprawuje: TVP Rzeszów, Parcuj.pl, Polskie Radio Rzeszów, Kariera.com, Gazeta Codzienna Nowiny, Radio ESKA, Radio WAWA, Gazeta TRENDY Rzeszów oraz portale internetowe: Resinet.pl, Eurostudent.pl, MMrzeszów.pl, e-prawnik.pl.
Więcej informacji można odnaleźć na stronie internetowej: kariera.univ.rzeszów.pl lub w Biurze Karier Uniwersytetu Rzeszowskiego, Al. Rejtana 16c, 35 - 959 Rzeszów, pok. 011, tel. (17) 872 10 27.

Potrzebujesz porady prawnej?
Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?
Instrumenty rynku pracy wspierają podstawowe usługi rynku pracy. Osoby bezrobotne mogą korzystać z wielu form aktywizacji zawodowej, przewidzianych ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Opisano je w niniejszym artykule. Dodatek aktywizacyjny Dodatek aktywizacyjny został przewidziany w art. 48 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o (...)
Dzięki wejściu Polski do Unii Europejskiej podejmowanie pracy w państwach członkowskich UE i EFTA stało się znacznie łatwiejsze. Polacy mogą obecnie swobodnie podejmować zatrudnienie we wszystkich państwach członkowskich UE, EOG (obok państw UE również Islandia, Lichtenstein i Norwegia) i Szwajcarii. Podejmując pracę w tych krajach nie trzeba starać się o pozwolenie na pracę, (...)
Uniwersytetu Medycznego przy ul. ks. Trojdena 2 A odbędą się V Medyczne Targi Pracy organizowane przez Warszawski Uniwersytet Medyczny , w czasie których Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia zaprezentuje swoje oferty zatrudnienia. Na stronie internetowej Targów znajdziecie Państwo informacje na temat Targów i ich poprzednich edycji. Będziecie Państwo (...)
Jakie korzyści przynosi nam europejska polityka społeczna
Nowa kampania informacyjna przez pryzmat cyrku ukaże nam politykę społeczną realizowaną przez UE w 2009 r.Do osób, które każdego dnia odnoszą korzyści z wielu unijnych działań w dziedzinie zatrudnienia, spraw społecznych oraz równości szans, należą pracownicy i osoby poszukujące zatrudnienia w Europie.To do nich skierowany jest poświęcony zatrudnieniu portal EURES, który zawiera (...)
Kompleksowy plan działania rządu na nadchodzący czas
100 dni solidarności w walce z COVID-19 Rząd zdecydował się na otwarcie całego sektora handlowego – to odważny ruch. Plan działań na okres od 28 listopada do 18 stycznia jest trudny, ale bardzo dobrze przemyślany i realistyczny – mówił o planie dot. odmrażania gospodarki i ograniczania epidemii wicepremier Jarosław Gowin. Szef MRPiT wziął udział we, wspólnej (...)
Jak ustalić pracownikom czas pracy?
Obowiązek pracodawcy Ustalanie i rozliczanie pracownikom czasu pracy należy do kompetencji pracodawcy, który jednak musi w tym zakresie stosować przepisy ochronne, zawarte w dziale szóstym Kodeksu pracy zatytułowanym „Czas pracy”. Przepisy tego działu określają przede wszystkim: normy czasu pracy, sposób obliczania wymiaru czasu pracy (liczby godzin pracy) (...)
Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.
Podstawowe zasady zatrudniania cudzoziemców (oprócz obywateli państw UE, EOG i Szwajcarii) od 1 stycznia 2018 r. dla pracodawców Co się zmieniło? Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi: zawężenie do prac, które nie będą objęte zezwoleniem na pracę sezonową; wprowadzenie przesłanek odmowy rejestracji oświadczenia; odmowa (...)
W prawie pracy wymiar czasu pracy i jego rozkład nie są uregulowane w sposób jednolity. Podstawową normą czasu pracy, którą przewiduje Kodeks pracy, jest czas nie przekraczający 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nie przekraczającym 4 miesięcy. Ustawodawca przewidział jednak możliwość wprowadzenia (...)
Zasady świadczenia pracy w porze nocnej, niedziele i święta
Niektóre zakłady pracy, przedsiębiorstwa, urzędy, muszą być czynne nieraz i całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Chodzi tu o służbę zdrowia, Policję, zakłady energetyczne, ale też i wiele firm prywatnych. Zwłaszcza, gdy przedsiębiorstwo wykonuje usługi dla podmiotów znajdujących się po drugiej stronie globu – by niejako przeskoczyć różnicę (...)
Projekt skierowany do konsultacji międzyresortowych, opiniowania i konsultacji publicznych Całkowite lub hybrydowe wykonywanie pracy zdalnej, zasady jej wykonywania oraz nowość jaką jest okazjonalna praca zdalna - to jedne z głównych założeń projektu dotyczącego pracy zdalnej, przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, który został dzisiaj skierowany do (...)