Wyższe świadczenie wychowawcze od przyszłego roku!?

Zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego

Podczas weekendowej konwencji "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości" prezes Jarosław Kaczyński ogłosił, że od nowego roku świadczenie wychowawcze "500 plus" zostanie podniesione do 800 zł.

Prezes zaznaczył, iż PiS kontynuuje swoją politykę społeczną i ją rozwija.

- "Od przyszłego roku 500Plus zostanie zmienione na 800Plus! Darmowe leki będą dostępne od 65 roku życia oraz dostępne dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Musimy twardo bronić naszej wolności i suwerenności. Będziemy prowadzić zręczną politykę. Zniesiemy opłaty na krajowych autostradach, a sprawą tych prywatnych zajmiemy się w kolejnym roku! To nie koniec konkretów programowych, kolejne będziemy ogłaszać na następnych spotkaniach" - powiedział. 

Porady prawne

Zasady przyznawania świadczenia

- "Zwiększone świadczenie wychowawcze będzie nadal przyczyniać się do poprawy sytuacji polskich rodzin" – skomentowała minister Marlena Maląg.

Minister Maląg zapewniła, że równocześnie wszystkie inne programy: m.in. „Mama 4 plus”, „Maluch plus”, „Dobry start”, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy" cały czas będą prowadzone.

Zasady przyznawania świadczenia nie zmienią się. Przysługuje ono wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Obecnie korzysta z niego ponad 6,5 mln dzieci.

- "Powszechność tego programu jest jego siłą" – dodała minister Maląg.

Porady prawne

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika