Zamówienia publiczne do zmiany

Zaledwie prawo zamówień publicznych doczekało się tekstu jednolitego, a już Rada Ministrów przyjęła kolejną nowelizację. Projekt trafił już do Sejmu. Przewiduje wiele zmian, ale pomija kilka kwestii, które wymagają rozważenia - twierdzi doktorant Instytutu Nauk Prawnych PAN

(...)Jednak pzp nie opisuje sytuacji bardzo powszechnej w obrocie, gdy protest jest składany w ostatnim dniu terminu, nierzadko pod koniec dania pracy.

Zamawiający oczywiście ma obowiązek niezwłocznie go przekazać wykonawcom oraz zamieścić na stronie internetowej (art. 181 ust. 3 pzp), jednak niezwłoczne jest również zamieszczenie następnego dnia roboczego, co oznacza upływ nieprzywracalnego terminu.

Porady prawne

(...)Kolejnym zagadnieniem są przepisy dotyczące trybu licytacji elektronicznej (art. 74 - 81 pzp), a w szczególności przepisy niemające w tym trybie zastosowania (art. 81). Wyłączenia obejmują prawie cały rozdział dotyczący wyboru oferty najkorzystniejszej, co samo w sobie jest zrozumiałe, zważywszy na specyfikę tego trybu. Wyłączono jednak również możliwość odrzucenia oferty.

Rzeczpospolita 3.01.2007 r.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika