Zmiany istotne dla prowadzących działalność gospodarczą

Czego dotyczą nadchodzące zmiany? 

Najnowsza nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej m.in. wprowadza przepisy umożliwiające czasowe zawieszenie działalności gospodarczej, zmienia przepisy dotyczące interpretacji wydawanych przez organy administracji publicznej lub państwowe jednostki organizacyjne w indywidualnych sprawach przedsiębiorców co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów, a także wprowadza zasadę, że organy administracji publicznej nie mogą odmówić przyjęcia wniosku niekompletnego.

Wyczerpujące omówienie nadchodzących wkrótce zmian znajdą Państwo w poradzie: Nadchodzą ważne zmiany dla przedsiębiorców!

Kiedy wejdą w życie zmienione przepisy o działalności gospodarczej?

 

Ustawa z dnia 10 lipca 2008 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz o zmianie niektórych innych ustaw wejdzie w życie 20 września 2008 r., z wyjątkiem nowych przepisów umożliwiających zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej oraz wznowienie wykonywania działalności gospodarczej - które zaczną obowiązywać dopiero 31 marca 2009 r.

Czemu mają służyć zmiany ustawy o swobodzie działalności gospodarczej?

 

Wszystkie zmiany wprowadzane do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej są uza­sadnione tworzeniem ułatwień w zakresie wykonywania dzia­łalności gospodarczej i mają na celu ochronę przedsiębiorców przed często krzywdzącymi i błędnymi decyzjami organów administracji pań­stwowej.

Podstawa prawna:

  • Ustawa z dnia 10 lipca 2008 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. 2008 r., Nr 141, Poz. 888);
  • Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (tekst jednolity: Dz.U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095, ze zm.)

A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika