Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

gdzie granica działki?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Sprawa jest taka, że nowo wytyczona działka graniczy z drogą gminną i nowy właściciel zaczął wycinać drzewa specjalnie posadzone przy drodze, czy ma do tego prawo? Czy drzewa nie są gminne i dopiero za nimi zaczyna się działka sąsiada?


  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Górna granica alimentów

  Jaka jest górna granica alimentów?

 • Budowa ogrodzenia od ulicy

  Jeśli mam ogrodzenie swojej działki budowlanej od ulicy, a przed tym ogrodzeniem (ale od strony swojej działki, a więc na moim terenie) chcę postawić dodatkowe ogrodzenie odcinające mnie od ulicy (hałas, niebezpieczna okolica), czy musze to gdzieś zgłaszać? W zasadzie ogrodzenie to nie jest od ulicy (takie podlegają zgłoszeniu do gminy). Stoi na terenie mojej działki jako dodatkowy płot (jeden jak wspominałem stoi już od dawna na granicy działki od strony ulicy. Czy mogę więc postawić ten dodatkowy płot na mojej ziemi? Czy mogę zrobić to bez zgłaszania?

 • Granica odpowiedzialności podatnika za zobowiązania podatkowe

  Jaka jest granica odpowiedzialności podatnika za zobowiązania podatkowe?

 • Odległość balkonu i schodów od działki sąsiada

  O ile mogę zmniejszać odległość domu od granicy działki (4 metry) - balkony, okapy i schody?

 • Prywatna droga dojazdowa

  Moja działka budowlana graniczy z jednej strony ze ślepą (kończy się na wysokości mojej działki) prywatną drogą dojazdową o szer. 5m, której jestem też jednym z trzech współwłaścicieli. Czy na mojej działce mogę usytuować budynek mieszkalny w odległości 3 m od tej granicy (chciałbym, aby w ścianie od strony granicy było jedno okno)? Czy prywatna droga dojazdowa traktowana jest jako działka budowlana w myśl rozporządzenia ministra infrastruktury z 12.04.2002 \"W sprawie warunków technicznych ...\"?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane