Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

kredyt inwestycyjny

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam serdecznie,
  Mam pytanie odnośnie prawa bankowego, sprawa jest dosyć skomplikowana, jeżeli Państwo pozwolą, pokrótce postaram ją opisać.
  W 2014 oraz 2015 roku prowadziłam działalność jednoosobową, która dobrze prosperowała. Udało mi się zaciągnąć dwa kredyty inwestycyjne pierwszy na zakup budynku mieszkalnego pod tzw pokoje gościnne, drugi na jego wykończenie i doposażenie. Po zaciągnięciu kredytów terminowo spłacałam raty oraz wypełniałam wszystkie wymogi kredytów zaciągniętych w Idea Bank. We wrześniu 2015 roku z przyczyn opieki nad dzieckiem oraz osobistych zmuszona byłam zawiesić działalność gospodarczą na przeszło rok. Mimo to spłacałam raty terminowo i w należnej wysokości. Po czasie niestety moja sytuacja nie uległa polepszeniu, a pogorszeniu i w związku z tym w grudniu 2016 roku po raz pierwszy nie udało mi się zapłacić raty w całości. Poinformowałam o swojej sytuacji bank i byłam w kontakcie z działem restrukturyzacji, ponieważ za poleceniem pracownika banku takowe złożyłam. Wniosków takich złożyłam trzy, niestety wszystkie odmowne. W między czasie z powodu mniejszych wpłat rozpoczął się dialog z działem windykacji, który zalecał mi wpłaty terminowe posiadanych środków. Tak od grudnia do dzisiaj staram się płacic na obydwa kredyty ok 1200 zł miesięcznie, normalnie wynosi mnie to ok 3000zł miesięcznie. Na początku marca 2017 roku po usilnych próbach wyciągnięcia jakiś informacji z banku, co w takiej sytuacji zrobić, zostałam skontaktowana z pracownicą banku, która zaleciła mi zamknąć działalność ostatecznie i złożyć wniosek o "zmianę prawną kredytobiorcy", w uzasadnieniu opisałam swoją sytuacje, podkreśliłam wolę współpracy by wyjść z impasu, zaproponowałam rozwiązanie obniżenia wysokości rat, jak również wskazałam moje źródła dochodu, które miały być podstawą restrukturyzacji. Niestety pod koniec marca otrzymałam odpowiedź odmowną do złożonego wniosku zmiany formy prawnej kredytobiorcy, jak również zmiany w warunkach kredytowania. W sumie nie uzyskałam żadnych informacji szczegółowych zarówno z działu restrukturyzacji jak od pracownicy banku, która mi poleciła taką formę działania. Otrzymałam jedynie krótkiego, sztampowego maila, tyczącego braku wskazania zabezpieczenia kredytu, a takowego nie posiadam. Dwie nieruchomości są obciążone w/w kredytem inwestycyjnym. a bank podkreśla iż nieruchomości musza być nieobciążone.

  Podkreślę, że na swoje dowody swoich słów, posiadam historię pisanych maili z bankiem, jak i dowody wpłat oraz wysyłanych pism.

  Tu moje pytanie, czy bank może pomimo zamknięcia działalności gospodarczej odrzucić wniosek o zmianę prawną kredytobiorcy? Pracownica banku sama była zdziwiona, ponieważ jako osoba fizyczna, nie jestem w stanie chociażby spełniać wszystkich wymogów kredytu. (chociażby udowadniać obrotu, czy przychodu). Dużo "pakietów" w kredycie zawiera kwoty, które podnoszą ratę kredytu, a mogą zostać pominięte dla osoby fizycznej np pakiety płynnościowe. Sam pracownik banku to podkreślił !

  Serdecznie dziękuję za podpowiedzi. Marta

  Odpowiedz Cytuj
 • przy braniu pożyczki powinno się zasięgać języka w wielu miejscach tak, żeby optymalnie dopasować sobie pożyczkę do potrzeb i możliwość. warto sprawdzić http://www.kredyty-gotowkowe.net/nasz-ranking.html,no i w razie potrzeby skorzystać z bezpłatnej pomocy w wyborze pożyczki.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane