Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

transakcja po zdaniu karty kredytowej

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • zenon
  Wysłany: 2008-09-29 17:36:56

  witam,
  pewnego dnia lipca zdalem w oddziale banku (dyspozycja zamkniecia, karta zostala przecieta,) posiadana przezemnie karte kredytowa mastercard,
  jakis czas poxniej, dzowni do mnie pani z banku czy chce potwierdzic transakcje dokonana za pomoca tej 'oddanej i zniszcznonej' karty. Byl to zakup przez internet, ze sklepu w indiach.
  Odpowiedzialem, ze nic mi o tym zakupie nie wiadomo, ze karty juz nie mam od paru dni, wiec robta co chceta.
  Pani powiedziala ze w takim razie karte zablokuje (dopiero teraz?) i zyczyla milego dnia. Za kilka dni podobna sytuacja.

  Zostalem do banku wezwany, panie kazaly pisac reklamacje, ( czy slusznie), a ponad to bank chce abym zglaszal na Policje ze zostalem oszukany przez kogos tam.

  Pytanie: kto tu jest poszkodowanym w sporze, czy odpowiadam za transakcje dokonane "moją" karta ale po zdaniu i zniszczeniu karty?

  /thx za odpoiedz,
  pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Przedawnienie zadłużenia na karcie kredytowej

  Byłem posiadaczem karty kredytowej wydanej przez bank. W 2001 lub 2002 przestałem spłacać z niej zadłużenie. Ile wynosi termin przedawnienia długu powstałego w wyniku zaprzestania spłaty zadłużenia karty kredytowej wydanej przez bank?

 • Kserowanie kart płatniczych

  Z jednym z klubów fitness (prestiżowym) należy zawrzeć umowę na czas przynajmniej 12 m-cy. Płatność jest w formie stałego comiesięcznego obciążania rachunku karty kredytowej. W tym celu należy podać numer karty. Czy przedsiębiorca prowadzący działalność jak powyżej ma prawo żądać kserokopii karty kredytowej? Czy może przechowywać takie dane? Czy istnieją jakieś regulacje w tym zakresie, a jeśli tak, czy mogę prosić o podanie aktów prawnych?

 • Zasady korzystania z kart kredytowych

  Jestem klientem jednego z banków wydającego karty kredytowe. W regulaminie umowy korzystania z karty kredytowej, jest paragraf informujący iż: 'Bank przesyła wyciąg z dokonanych operacji i stanie rachunku kredytowego na adres wskazany przez użytkownika karty (klienta)'. Niestety bank ten przesyła te wyciągi na mój adres zameldowania, co powoduje, że niektóre z wyciągów do mnie nie dotarły, zaś prawie wszystkie zostały przez moja rodzinę otwarte i przeczytane. Powoduje to nie tylko kłopoty w domu, ale również łamie ustalenia dotyczące tajemnicy korespondencji i bankowej. Bank wysyła wszystkie inne listy na podany - inny - adres korespondencyjny. Czy jest możliwość zmuszenia banku do przesyłania korespondencji wszelakiej [listy i wyciągi] na adres korespondencyjny? Pracownik banku twierdzi, że nie, bo takie jest zalecenie dyrekcji.

 • Zdolność kredytowa

  Co oznacza zdolność kredytowa?

 • Pomyłka banku na wyciągu do karty kredytowej

  Mam wrażenie, że bank nie uwzględnił 2 lub 3 operacji na mojej karcie kredytowej w tym miesiącu. Nie mam pewności, bo nie odnotowuję tego i sprawdzenie zajęłoby mi sporo czasu. W umowie z bankiem jest zapis, że bank nie nalicza odsetek, jeśli kwota na wyciągu zostanie spłacona we wskazanym terminie.Jeśli bank w przyszłości \"przypomni\" sobie o zaległych operacjach będzie mógł naliczyć odsetki? Czy tego rodzaju sytuacje są jednolicie regulowane przez ustawę czy też zależeć mogą od ustaleń w umowie?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane