Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Jak znaleźć nip firmy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Czy jest możliwość gdy mamy REGON interesującej mnie firmy sprawdzić przez internet czy dana firma działa legalnie? Czym sie zajmuje, kto jest właścicielem, kiedy firma została otworzona, jaki ma nip ?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Aneks do umowy najmu

  Firma, która wynajmuje ode mnie lokal, zmieniła swój NIP. Dowiedziałam się o tym dopiero jak przysłali mi stos faktur - korekt dotyczących nowego NIP (za 4 miesiące wstecz). Czy firma miała obowiązek zawiadomić mnie o zmianie NIP i czy ta zmiana wymaga sporządzenia aneksu do umowy?

 • Obowiązek aktualizacji danych w urzędzie skarbowym

  Od 1 stycznia 2009 roku zmieniłam nazwę firmy. Zmianę w ewidencji działalności gospodarczej i urzędzie statystycznym zgłosiłam w połowie grudnia. Przepis zawarty w art. 9 ust. 1 pkt 1 ustawy o NIP mówi, że podatnicy podatku VAT zobowiązani są do zgłaszania zmian objętych aktualizacją w terminie 14 dni od dnia, w których nastąpiła zmiana danych. Czy powinnam zgłosić zmianę danych do 14 stycznia, czyli od dnia istnienia nowej nazwy firmy? Czy powinnam zgłosić zmianę w urzędzie skarbowym w ciągu 14 dni od zgłoszenia nazwy firmy w ewidencji działalności gospodarczej?

 • Obowiązek posiadania numeru NIP

  Jestem na stałe zameldowany w Polsce, ale nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej, jak również nie pracuję, nie pobieram renty ani emerytury. Czy muszę wystąpić o nadanie NIP?

 • Faktura bez numeru NIP nabywcy

  Przedsiębiorca, płatnik VAT, nie podał swojego NIP w telekomunikacji i STOEN. Otrzymał faktury za wykonane usługi (bez numeru NIP nabywcy). Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28.XI.2009 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur ... par. 7 ust. 2 pkt 3, stwierdza, że faktury mogą nie zawierać danych określonych w par. 5 ust. 1 pkt 2 dotyczących nabywcy. Czy może odliczyć podatek naliczony z faktury, na której brak NIP nabywcy, za usługi telekomunikacyjne i energię elektryczną?

 • Firma na fakturze

  Proszę o odpowiedź, czy bezwzględnie konieczne jest na potrzeby VAT lub innego podatku wpisywanie na fakturze VAT zakupu lub sprzedaży imienia i nazwiska i nazwy "firmy" (jest to jednoosobowo prowadzona działalność gospodarcza) czy wystarczy tylko sama "nazwa" i oczywiście inne dane jak NIP i adres. Jeżeli tak, to bardzo proszę o padanie przepisu, który o tym mówi.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane