Rejestracja wspólnoty mieszkaniowej

Pytanie:

"Jaka jest procedura rejestracji wspólnoty mieszkaniowej? Do jakich instytucji należy się udać?"

Odpowiedź prawnika: Rejestracja wspólnoty mieszkaniowej

Wspólnota mieszkaniowa powstaje mocy prawa. Rejestacja zatem jako podmiotu nie jest wymagana. Aby taka wspólnota mogła jednak normalnie funkcjonować musi jej zostać nadany REGON (właściwy urząd statystyczny) oraz NIP (właściwy urząd skarbowy). Koniecznym jest także posiadanie rachunku bankowego. 


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Jadwiga Hardek-Sz 2013-09-26 11:30:15

    Witam Mam pytanie, czy w REGONIE Wspólnoty Mieszkaniowej musi być podany adres aktualnego Zarządcy, czy wystarczy tylko podanie siedziby wspólnoty pomimo. że jest zarządzana p[rzez Zarządcę. Pozdrawiam Jadwiga Hardek-Szylak

  • A. 2012-07-13 09:51:04

    Wspólnota nie podlega rejestracji.

  • Waldek 2011-12-19 21:05:20

    jak sprawdzić od kiedy działa wspólnota? tj została zarejestrowana


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika