Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

odstąpienie od umowy kupna samochodu, czy warto? czy można przerejestrować?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  dnia 4 stycznia znalazłem ogłoszenie w internecie o sprzedaż samochodu. Umówiłem się i tego samego dnia pojechałem i zakupiłem samochód. Sprzedający zapewniał że samochód jest sprawny, że wszystko z nim w porządku. Wie to, ponieważ prowadzi zakład naprawy samochodów i jego pracownicy oglądali go i nic mu nie dolega. Oprócz tego prowadzi działalność gospodarczą - handel samochodami. Wystawił fakturę, samochód nie był zarejestrowany na niego tylko na poprzedniego właściciela, a on nie przerejestrował bo jak mówił jest tylko pośrednikiem. Po kilku dniach coś zaczęło stukać w kole, pojechałem do serwisu autoryzowanego i mechanik stwierdził że on jeszcze takiego samochodu nie widział. Zamiast poduszek są oporniki, koło jest na 3 śruby, szyba jest nieoryginalna, cały był malowany, wystrzelony jest napinacz pasów bezpieczeństwa. Więc telefonicznie sprzedający został o tym poinformowany. Mówił że nie ma pieniędzy, ale godzi się na odstąpienie od umowy, jak nazbiera pieniądze. Później przestał odbierać telefony, więc zostało do niego poleconym listem wysłane pismo o odstąpieniu od umowy. Dzisiaj podczas rozmowy kategorycznie odmawia oddania pieniędzy i mówił że wygra w sądzie bo nie wiedział o wadach, i sprawa będzie się toczyła 2 lata. Czy jest sens zakładać sprawę? czy przerejestrownie samochodu będzie miało jakieś znaczenie wobec toczącego się postępowania?
  bardzo proszę o podpowiedź czy jest sens walczyć?

  Samochód kosztował 11 000 więc nie chciałbym żeby koszty sprawy wyniosły tyle co cały samochód. Jestem zdeterminowany najbardziej wobec postawy i bezczelności sprzedającego. Przerywa rozmowę w trakcie, śmieje się do itd.

  pozdrawiam i dziękuję z góry za jakieś rady, wskazówki

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam Kupiłem używane auto od osoby prywatnej, kiedy chciałem je zarejestrować okazało się, że numery silnika są sfałszowane. Czo ja mam teraz zrobić? Sprzedawca zapadł się pod ziemie. Ja auta nei mogę używać. Co teraz???
 • Reklama

 • Caracas
  Wysłany: 2018-07-01 13:25:31

  Porady i informacje przygotowane przez adwokatów dla osób które mają problemy z samochodem po kupnie są dobrze opisane na tej stronie http://www.prawnicyodmotoryzacji.pl/category/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane