Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ulga rodzinna 2012 - kto może odliczyć ulgę?!

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Ulga na wychowanie dzieci

Prowadzę dział specjalny produkcji rolnej. Podatek płacę na podstawie decyzji wydanej przez US. Do 30 kwietnia 2009 r. mam obowiązek złożyć PIT-36, gdzie podatek rozliczam wg skali podatkowej. Czy mogę odliczyć ulgę na wychowanie dzieci?

• Odliczenia od dochodu i podatku za 2008

Nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej, pracuję w tzw. budżetówce. Za 2007 r. mogłem odliczyć od przychodu wydatki na Internet oraz od podatku ulgę z tytułu wychowania dzieci (1145,08 zł). Czy za rok 2008 mogę: odliczyć koszt internetu, odliczyć ulgę z tytułu wychowania dzieci (jedno dziecko 23 l. jeszcze studiowało i ukończyło studia, ale w roku 2008 nie uzyskało żadnych przychodów, odliczyć koszt prenumeraty ZAPYTAJ PRAWNIKA w serwisie e-prawnik.pl, odliczyć zakup komputera osobistego, rozliczyć się razem z żoną?

• Kumulowanie ulgi remontowej z budowlaną

Czy można w tym samym roku i do tego samego nowo wybudowanego budynku mieszkalnego odliczyć ulgę budowlaną a po jej wykorzystaniu ulgę remontową?

• Ulga z tytułu wychowywania dziecka

Rodzice mieszkają oddzielnie; dziecko jest zameldowane w miejscu zamieszkiwania matki. Czy ojciec może odliczyć ulgę z tytułu wychowywania dziecka?

• Termin obowiązywania ulgi odsetkowej

Do kiedy obowiązuje ulga odsetkowa przy zakupie nowego domu lub mieszkania? Czy tylko do końca 2005 r., czy dłużej?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane