Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Umowa zlecenie - zapisy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dzień dobry,

  Przepraszam jeśli się powtarzam ale moja sytuacja jest dosyć skomplikowana.

  Pracuję na umowie zlecenie na czas nieokreślony. W umowie została określona liczba godzin pracy w miesiącu oraz należne za nie wynagrodzenie oraz informacja, że zleceniobiorca będzie wykonywał czynności, o których mowa w umowie w wybranych przez siebie godzinach.

  Niestety mimo wcześniejszego ustalenia pewnego zakresu godzin pracy szef oczekuję, że będę również pracować w godzinach wieczornych i w weekendy. Według niego mój czas wolny jest wtedy gdy akurat nie zadzwoni klient. W rezultacie nie mam wcale czasu wolnego, ponieważ mimo 8 godzinnych dyżurów pracuje jeszcze wieczorami.

  I tutaj moje pierwsze pytanie czy jest to zgodne z prawem ? Nie muszę mieć żadnego czasu wolnego czy przerwy między zmianami ?
  Mam także inne problemy takie jak niepłacenie mojej pensji w terminie.

  Drugie pytanie dotyczy okresu wypowiedzenia. W umowie mam wpisany okres miesiąca kalendarzowego. Chciałabym zapytać czy takie zapisy są wiążące dla umowy zlecenie i jakie konsekwencje grożą mi jeśli nie będę pracować do końcu okresu wypowiedzenia.

  Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane