Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wada ukryta samochodu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  mam taki problem. Kupiłem samochód na fakturę vat. Samochód ma 10 lat i jest teoretycznie bardzo zadbany. Na miejscu podczas zakupu wszystko wydawało się ok, lecz podczas jazdy w trasie dosłyszałem jakieś ciche stuki w silniku, a na miejscu u mnie okazało się że silnik był zatarty i kwalifikuje się do bardzo kosztownej naprawy. Oczywiście poziom oleju sprawdzałem podczas zakupu i był ok. Jak dojechałem też był ok, nic nie ubyło. Postanowiłem obdzwonić serwisy w mieście zakupu i poszukać takich, które obsługiwały ten samochód. Włos mi się zjeżył, jak w jednym z serwisów dostałem info, że w tym samochodzie 9 miesięcy temu dolano do silnika 2.5 litra oleju ! Ten fakt wskazuje że sprzedawca jeździł samochodem z ilością 1,1 litra oleju, gdy producent zaleca minimalnie 2,8 litra. To na pewno był powód zatarcia silnika.

  I teraz moje pytanie. Czy mam szansę wygrać proces o zmniejszenie kwoty sprzedaży tego samochodu o koszty bardzo kosztownej naprawy silnika? I czy jest wogóle go toczyć? Musiałbym udawać się na sprawy kilkaset kilometrów od mojego miejsca zamieszkania i to jest problem. I co z odpowiedzialnością za wady ukryte sprzedającego w momencie, gdy samochód był kupiony na fakturę vat, bez treści podobnej jak w umowach k/s tj. znany stan techniczny sprzedającemu, brak wad ukrytych itp.?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane