Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wzór pozwu o alimenty od dziadków?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam. Czy moge prosić o wzór pozwu dziadków ojca dorosłego dziecka o alimenty, dlatego iż jego ojciec umywa ręce od płacenia alimentów?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Alimenty uzupełniające od dziadków

  Czy można wystąpić do sądu o alimenty uzupełniające na dziecko od jego dziadków?

 • Dochodzenie alimentów od dziadków

  Czy po utracie pracy przez opiekującą się dziećmi matkę (wyrok skazujący w sądzie karnym) możliwe jest obciążenie również dziadków dodatkowymi alimentami, mimo iż ojciec płaci zasadzone alimenty w zadanej wysokości? Taka groźba jest podstawą szantażu stosowanego wobec dziadków i ojca by nie zgłaszać do prokuratury faktu składania fałszywych zeznań przed sądem rodzinnym przez matkę dzieci.

 • Alimenty od ojca i jego rodziców

  Córka urodziła w wieku 17 lat wnuka, nie zawarli z ojcem dziecka małżeństwa i nie utrzymują z sobą kontaktu. Ojciec obecnie studiuje na uczelni wojskowej, nie poczuwa się do pomocy materialnej dla swojego syna. Nie kwestionuje ojcostwa. Ojciec dziecka jest wciąż na utrzymaniu rodziców. Przy założeniu sprawy o alimenty należy podać ojca dziecka czy także dziadków, skoro nie posiada swoich dochodów?

 • Alimenty od dziadków z Niemiec

  W sytuacji, gdy ojciec dzieci nie jest w stanie w żaden sposób płacić alimentów na swoje dzieci, czy można podać o alimenty rodziców ojca (dziadków dzieci), którzy zamieszkują na stałe w Niemczech?

 • Zobowiązanie rodziców do pracy

  Syn i synowa rozwiedli się 1,5 roku po ślubie. W wyroku rozwodowym syn ma zasądzone alimenty na swego syna, a mojego wnuka, i niepracującą byłą żonę. Rozwód źle na niego wpłynął psychicznie, głównie z powodu bardzo ograniczonego kontaktu z dzieckiem. Porzucił pracę i popadł w długi. Zadłużone zostało mieszkanie, które podarowane zostało małżonkom po ślubie. Przestał płacić alimenty. Jego była żona mieszka obecnie z dzieckiem u swoich rodziców. Syn i była synowa mają średnie wykształcenie, są w pełni zdolni do pracy. Wnuk ma 4,5 roku. Teraz zostałem pozwany przez byłą synową, działającą w imieniu wnuka, o alimenty w wysokości 1500 zł miesięcznie (syn miał zasądzone 350+250 zł). Syn się trochę otrząsnął psychicznie i czyni starania o podjęcie pracy, a była synowa ma wrodzoną niechęć do pracy, bo jej mama nigdy nie pracowała i ona ma podobne podejście do życia. Czy na pierwszej sprawie o alimenty Sąd może przychylić się do mojego wniosku o zobligowanie obojga w pełni zdrowych rodziców do podjęcia pracy i zabezpieczenie bytu własnemu dziecku?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane