Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Sprzedaż uszkodzonego pojazdu ze środków trwałych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, mam taki dylemat ponieważ nie do końca wiem co zrobić w takiej sytuacji. Otóż od stycznia 2017 roku zakupiłem pojazd za granicą w kwocie netto, w polsce zapłaciłem od tego podatek a następnie wystąpiłem o zwrot, następnie wciągnąłem go jako środki trwałe i tak przez ponad rok go użytkowałem. Niestety z początkiem marca wydarzył się wypadek i nie chce naprawiać pojazdu tylko po prostu go sprzedać i zakupić nowy.
    Teraz pozostaje kwestia sprzedaży bo urząd zwrócił mi zapłacony podatek ok. 9,5tyś od kwoty 41tyś. Czyli teraz muszę zwrócić ten podatek pomniejszony o amortyzację czyli około 7-7,5 tyś następnie sprzedać pojazd w kwocie brutto i odjąć od tego VAT 23% i ten vat zwrócić do urzędu? Czy dobrze rozumuje?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane