Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zwrot podatku 2012 - ile zabiera poczta za dostarczenie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • VAT a koszty

    Po wykonaniu dla nas robót budowlanych został podpisany protokół odbioru w dniu 31.01.2012. Na podstawie protokołu została nam wystawiona faktura VAT w dniu 06.02.2012. Czy mogę VAT odliczyć w kosztach za luty?

  • Określanie podstawy liczenia wysokości alimentów

    Na dziecko urodzone poza związkiem, które uznałem sąd zasądził alimenty w procentowej wysokości od moich poborów. Wysokość miesięcznych kwot wyliczam sam. W wyniku wspólnego z żoną rozliczenia podatku dochodowego wychodzi nadpłata podatku, która jest wynikiem bardzo małych dochodów żony. Czy taki zwrot nadpłaty podatku dochodowego z Urzędu Skarbowego traktowany być powinien jako mój dochód i należy od kwoty naliczyć określony procent alimentów? Jaki jest tu udział dochodów żony?

  • Przedawnienie zadłużenia z tytułu składek na ZUS a zmiana ustawy

    W jakim terminie następuje przedawnienie składek należnych w latach 2002-2005, stosuje się termin 10 czy 5-letni?

  • Wysyłka pocztą a podatek VAT

    Firma prowadzi sprzedaż wysyłkową na terenie kraju. Przy każdej sprzedaży wystawiany jest paragon fiskalny, na którym widnieje wartość produktu oraz koszty przesyłki. Przesyłki nadawane poprzez Pocztę Polską są płatne przez klientów przy odbiorze. Standardowa kwota wysyłki jednej paczki wynosi 6zł + 3,50 zł za przekazanie pieniędzy na konto nadawcy. Czy jako sprzedawca zmuszony jestem doliczyć wspomniane 9,50 zł do wartości zamówienia? Poczta Polska zwolniona jest z podatku VAT od tej usługi. Rozumiem, że ponieważ nasza firma nie świadczy usług transportowych, nie jest zwolniona z podatku VAT. Czy w takim wypadku, traktuję kwotę 9,50 zł jako wartość brutto i z niej obliczam wartość netto?

  • Rozliczenie faktury VAT

    Po wykonaniu robót budowlanych został podpisany protokół odbioru w dniu 31.01.2012. Na podstawie protokołu wystawiliśmy fakturę VAT w dniu 06.02.2012 r. Do książki przychodów i rozchodów zaksięgowaliśmy ją w styczniu, a do VAT w lutym. Czy podatek VAT mamy zapłacić od tej faktury w rozliczeniu za luty, czy za marzec?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane