e-prawnik.pl Porady prawne

Termin odbioru przesyłki poleconej

Pytanie:

Jaki jest termin odbioru przesyłki poleconej z urzędu pocztowego (awizo)?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Termin odbioru przesyłki poleconej

5.8.2010

Zgodnie z § 38 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004 r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych, awizowana przesyłka listowa powinna zostać odebrana z placówki oddawczej przez adresata lub osobę uprawnioną do jej odbioru w terminie do 14 dni. Okres ten zwany jest "terminem odbioru". Liczony jest on od dnia następnego po dniu doręczenia zawiadomienia o nadejściu przesyłki. Po upływie tego terminu nieodebrana przesyłka zwracana jest do nadawcy.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Re: Termin odbioru przesyłki poleconej

Marcin

7.12.2020 10:12:46

Re: Termin odbioru przesyłki poleconej

Przeczytałem w internecie że miała nastąpić zmiana w związku z Pandemią iż w okresie pandemii i 14 dni od jej zakończenia nieodebrane przesyłki polecone nie będą uznawane za doręczone, poza pewnymi wyjątkami. Czy to już obowiązuje (2020/12/07). Pozdrawiam. M.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ