Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Jaki mam czas na dostarczenie zwolnienia

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam
  Mam pytanie jaki ma czas pracownik na dostarczenie swojemu pracodawcy zwolnienia lekarskiego?Z góry dziękuję za pomoc


  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wypowiedzenie a choroba pracownika

  Czy dostarczenie zwolnienia lekarskiego do zakładu pracy po otrzymaniu wypowiedzenia umowy o pracę przedłuża okres wypowiedzenia?

 • Nie przekazanie zwolnienia przez pracodawcę do ZUS

  Przebywam na zwolnieniu lekarskim, oryginalne zwolnienia lekarskie były zawsze na czas dostarczane przez pracodawcę do ZUS. Od dłuższego czasu pracodawca nie dostarcza do ZUS oryginalnych zwolnień lekarskich. Z tego tez powodu ZUS nie wypłaca na czas zasiłku chorobowego. W obecnej sytuacji, jest 18 marzec, nie otrzymałem zasiłku chorobowego za luty. ZUS pisał do pracodawcy, ale pracodawca nie dostarczył nadal zwolnienia lekarskiego. Ja wysłałem już do ZUS zwolnienie poświadczone za zgodność z oryginałem w celu przyspieszenia wypłaty zasiłku chorobowego. ZUS nadal czeka na oryginalne zwolnienie lekarskie. W jaki sposób mogę domagać się swoich praw skoro nie z mojej winy nie mam na czas zasiłku chorobowego? Czy pracodawca w takiej sytuacji jest bezkarny? Czy kodeks narzuca jakieś obowiązki co do pracodawcy, który musi na czas dostarczać dokumenty do ZUS? Co w przypadku kiedy pracodawca nie dostarczył na czas mojego zwolnienia a ja nie dostałem na czas zasiłku chorobowego?

 • Rozwiązanie umowy o pracę na czas określony

  Jak można zwolnić pracownika, z którym podpisałem umowę o pracę na czas określony na okres od 01-02-2004 do 31-12-2004 i nie zaznaczona została możliwość rozwiązania umowy z terminem 14 dniowym. Zwolnić pracownika muszę z przyczyn ekonomicznych zakładu pracy.

 • Prowadzenie parkingu strzeżonego

  Co jest wymagane przy zakładaniu nowego parkingu strzeżonego pod działalność komercyjną? Czy prawo stawia jakieś konkretne wymagania dotyczące np. ujęć wody, ścieków itp. Jak to się ma do wymogów ochrony środowiska?

 • Zwolnienie z pracy w celu stawienia się w sądzie

  Czy za czas pobytu na rozprawie w charakterze świadka, należy mi się dzień wolny /jak on jest traktowany - urlop, czy inna forma zwolnienia z pracy?/. Czy za ten dzień dostane wynagrodzenie?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane