Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Odwołanie do Sądu na decyzję ZUS a ubezpieczenie zdrowotne.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,zwracam się z pytaniem.Przebywałem 7 miesięcy na świadczeniu rehabilitacyjnym.W lutym nie przedłużono mi świadczenia.Komisja odwoławcza napisała"nie jest pan niezdolny do pracy" Nie zgodziłem się z tą decyzją i złożyłem odwołanie do sądu.Jak wygląda teraz sprawa mojego ubezpieczenia zdrowotnego zwłaszcza w kontekście tego ,że mój lekarz prowadzący leczenia wystawił mi skierowanie na kolejną rehabilitację?Zaznaczam,że leczę się z powodu wypadku przy pracy.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Niezdolność do pracy a prawo do renty

  Czy w sytuacji gdy Zus wydał decyzję odmawiającą prawa do renty i przy jednoczesnej odmowie lekarza przemysłowego dopuszczenia do pracy jest jakieś wyjście?

 • Zaświadczenie o odprowadzaniu składek ZUS

  Czy pracownik ma prawo żądać od pracodawcy zaświadczenia informującego o odprowadzanych składkach na ubezpieczenie zdrowotne? Czy pracodawca może odmówić wystawienia takiego zaświadczenia?

 • Opodatkowanie ryczałtem a składka zdrowotna

  Czy osoba będąca opodatkowana na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (17% stawka) odlicza składkę na ZUS (ubezpieczenie zdrowotne) od przychodu czy też od kwoty podatku jaką powinna zapłacić?

 • Odwołanie od decyzji ZUS

  Strona wnosi odwołanie od decyzji ZUS do Sądu Okręgowego (za pośrednictwem organu). Czy w takiej sytuacji obowiązuje ogólna zasada, że organ może zmienić decyzję bez przesyłania jej do sądu?

 • Odliczenie skladki ZUS

  Prowadzę działalność gospodarczą rozliczaną podatkiem liniowym, a równocześnie osiągam dochody z tytułu najmu rozliczane podatkiem na zasadach ogólnych. W działalności gospodarczej w 2008 r. osiągałem stratę, w związku z czym składkę ZUS i zdrowotną odliczałem od dochodów i podatku z najmu. Czy takie odliczanie jest zgodne z przepisami?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane