Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Urlop bez zgody pracownika !!!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Pracodawca może wysłać pracownika na zaległy urlop, nawet gdy ten nie wyraża na to zgody.

    Podstawa prawna: art. 168, art. 282 § 1 pkt 2 Kodeksu pracy.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Sposób rozwiązania umowy a ekwiwalent za urlop

    Jeżeli umowa o pracę rozwiązana zostaje na wniosek pracownika, czy wówczas pracodawca ma obowiązek wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop?

  • Plan urlopów a udzielenie urlopu

    W firmie obowiązuje plan urlopów. Pracownik uważa, że jeżeli wcześniej zaplanował urlop, to może iść na urlop bez wyrażonej zgody przez pracodawcę. Czy pracownik ma rację?

  • Młodociany - urlop zaliczkowy (forma)

    Mam 17 lat, jestem zatrudniony na umowę o pracę. Poprosiłem ustnie pracodawcę o urlop zaliczkowy, ten jednak odmówił. Czy miał do tego prawo?

  • Karta urlopowa w prawie pracy

    Czy pracodawca ma obowiązek prowadzić karty urlopowe? Czy wystarczą wnioski lub podania pracowników o urlop? Jaka jest podstawa prawna funkcjonowania kart urlopowych?

  • Urlop szkoleniowy

    Pracownik złożył podanie do pracodawcy z prośbą o wyrażenie zgody na dalszą kontynuację studiów 2-letnich uzupełniających systemem wieczorowym na kierunku ściśle związanym z wykonywaną pracą. W poprzednich latach uczęszczając na studia licencjackie miał zgodę pracodawcy i przyznany urlop szkoleniowy. Na podaniu jest podpis przełożonego i wyrażenie zgody. Czy na podstawie takiej zgody należy się pracownikowi urlop szkoleniowy? Pracownik wie, że ustnie zostało przez przełożonego przekazane kadrowej, że bez urlopu szkoleniowego. Czy należy się urlop szkoleniowy w tym wypadku i czy pracodawca ma prawo utrudniać wyjazdy na uczelnię, jeśli wyraził zgodę na piśmie? Zaznaczam, że pracownik zwalnia się w każdy piątek od godziny 12 w ramach urlopu wypoczynkowego.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane