Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

alimenty z licytacji nieruchomości

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Prosze państwa potrzebuje pilnego doradctwa w sprawie ktorą opisze. O tóz ojciec nie placil alimentow uzbieralo sie dla mnie i dla brata po 6,700 zł, zlozylismy o tytul wykonawczy ktory uzyskalismy po czym dalismy do komornika ktory przylaczyl nas do licytacji (ojciec ma ok 800 tys innych zobowiazan dlatego go licytuja) ale przez prawie pol roku od licytacji komornik nie powiadomil nas ze pieniadze nie naleza sie nam bo ojciec ma to we wspolwlasnosci to z czego licytuje z obecna 2 zoną, ktora tez jest dluznikiem innych wierzycieli ale nie naszym . Wiec czy mozemy jednak dostac ze wspolwlasnosci z czesci ojca czy musimy czekac az bd licytowal nieruchomosci tylko ojca i czy mozebby zwiekszyc odsetki za zwłokę ?prosze o pomoc bo prawnicy u mnie w miescie nic nie ptrafia dobrze załatwic tylko kase wołaja a nic mi nie pomogli .

    Odpowiedz Cytuj
  • Kluczem otwierającym możliwość zaspokojenia z majątku wspólnego małżonków, jest art. 52 kro § 1a. Na jego podstawie wierzyciel ma prawo wystąpić do sądu z żądaniem ustanowienia rozdzielności majątkowej. Przesłanki jakie musi spełnić wierzyciel, by móc z tego prawa skorzystać to posiadanie tytułu wykonawczego oraz uprawdopodobnienie, że zaspokojenie wierzytelności wymaga podziału majątku wspólnego małżonków. Chętnie pomogę.
  • Reklama

  • Skorzystam z panstwa pomocy , nie wiem czy nie jest juz za pozno o wystapienie do sadu na podstawie art 52 krio , bo pieniadze z licytacji sa juz rozdzielone bez uwzglednienia naszych roszczen ale przysylal nam pisma ze jestesmy uwzglednieni ,informowal nas o wszystkim co z ta nieruchomoscia zwiazane nawet dostalismy postanowienia z sadu o przysadzeniu praw wlasnosci po licytacji , pol roku przed licytacja zlozylismy pismo w ktorym wskazalismy działki ze wspolwlasnosci i komornik nic nie mowil ze nie mozemy sam kazal wskazac dzialki , nawet wpisal nas do ksiag wieczystych dla tych wspolwlasnosciowych nieruchomosciach dopiero teraz kiedy podzielil pieniadze mowi ze my nie dostaniemy . Czy mozemy cos z tym jeszcze zrobic czy musimy czekac na licytacje nieruchomosci ojca . Czy mozecie panstawo zinterpretowac nam art. 923 z 1
  • Proponowałam pomoc ale nie jestem prawnikiem z tej strony, tylko z innej. Wiem że jestem nudna, bo nawet po godzinach przeglądam strony www z artykułami prawnymi, ech. Przechodząc do Pana sprawy, nie chodzi tu o proste przystąpienie do licytacji, a raczej założenie sprawy w wydziale rodzinnym sądu rejonowego w miejscowości wg miejsca zamieszkania małżonków. Stąd art. 923 nie ma z tym nic wspólnego - obecnie prowadzona egzekucja jest prowadzona wprost z majątku wspólnego co oznacza, że albo małżonkowie wspólnie zaciągneli zobowiązanie albo jedno z nich za zgodą drugiego. To tak w uproszczeniu. Sprawa w wydziale rodzinnym przebiega dosyć szybko, wystarczy góra 3 miesiące. Opłata od pozwu 200 zł. Pozew trzeba solidnie opatrzeć wnioskiem o zabezpieczenie roszczenia.

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane