Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zażalenie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, czy można złożyć zażalenie na umorzenie śledztwa?

  Odpowiedz Cytuj
 • Można do organu nadzorującego pracę organu, który umorzył śledztwo.
 • Reklama

 • Jeśli złożyłem zażalenie na wysokość wynagrodzenia dla biegłego, a sprawa została już przekazana do sądu okręgowego to czy mogę teraz wycofać takie zażalenie?
 • witam mam pewien problem gdzie i do kogo mogę złożyć zażalenie za opieszałość prezydenta miasta? z góry dziękuję
 • Witam, brałam udział w naborze na stanowisko urzędnicze w pewnej jednostce samorządowej. Posiadam stopień niepełnoprawności, znalazłam się w piątce najlepszych kandydatów. Niestety nie wybrano mnie, tylko inną osobę NIE POSIADAJĄCĄ TEGO STOPNIA. Wobec tego złamano ustawę z dnia 19 sierpnia 2011 zmieniającą ustawę o służbie cywilnej i inne ustawy ( w tym o pracownikach samorządów). Na wyniki naboru, według regulaminu naborów decyja Prezydenta Miasta jest ostateczna i nie przysługuje tryb odwoławczy. Napisałam zażalenie na wyniki naboru podając odpowiednie artykuły i prosząc o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Zażalenie złożyłam 1 lipca br, z KPA wyczytałam, że przysługuje organowi 30 dni na odpisanie. Czy władze samorządu ( napisałam do Rady Miejskiej, oraz do Prezydenta Miasta) MUSZĄ ustosunkować się do mojego pisma w ciągu tych 30 dni, czyli mówiąc prościej - odpisać mi? Jaka wyższa instytucja byłaby odpowiednia do złożenia skarki na rażące łamanie prawa w tym procesie naboru? Pozdrawiam i dziękuję za odp

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane