Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

pękniety dowód osobisty

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • witam mam wielki problem pękł mi dowód osobisty pękniecie jest małe ale widoczne oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że taki dowód muszę jak najszybciej wymienić ale za 9 dni mam ślub i mam teraz dwa pytania : czy w takiej sytuacji dadzą mi wogóle ślub i czy jeśli złoże wniosek to może dostane jakiś papier który mi ten dowód zastapi na ten czas i żaden urzędnik nie będzie robił mi problemów dziekuję za odpowiedź

  Odpowiedz Cytuj
 • Jeżeli jest to delikatne pęknięcie proponuję poczekać i z aktem małżeństwa złożyć wniosek na nowy dow. os z nowym nazwiskiem :P. Ksiądz czy też urzędnik nie powinien robić żadnego problemu, a jeżeli będą - przedstawić inny dokument potwierdzający tożsamość (prawo jazdy / paszport) Składając wniosek na nowy dowód otrzymujemy jedynie potwierdzenie złożenia wniosku (część B) - w, którym znajduje się tylko PESEL, imię i nazwisko wnioskodawcy - bez fotografii. Zażądać można również "potwierdzenie zameldowania" w referacie meldunkowy, które zawiera obszerniejsze dane typu adres zameldowania, numer dow. osobistego. - koszt 17 zł
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Dowód osobisty dla bezdomnego

  Mój dowód osobisty utracił ważność. Istotne jest, że jestem osoba bez stałego miejsca zamieszkania - zameldowania - czyli bezdomny. Żona po rozwodzie wymeldowała mnie z mieszkania spółdzielczego, pomimo że członkiem spółdzielni jestem ja i posiadam prawo do mieszkania. Czy mogę - i w jaki sposób uzyskać aktualny (ważny) dowód osobisty?

 • Zawarcie umowy sprzedaży nieruchomości

  Chcę odkupić od siostry należącą do niej część domu po rodzicach. Spisałyśmy już umowę przedwstępną. Jakie dokumenty oprócz tej umowy i testamentów (sądowych stwierdzeń nabycia spadku) należy przedłożyć notariuszowi? Mam wypis z rejestru gruntów, odpis z księgi wieczystej, akt notarialny nadania działki rodzicom, czy jeszcze mi czegoś brakuje?

 • Zawiadomienie urzędu o zmianie dowodu osobistego

  Wymieniłem dowód osobisty. Wiąże się to ze zmianą jego serii i numeru. Czy mam obowiązek zawiadomić o wymianie dowodu osobistego urząd skarbowy?

 • Dowód osobisty dla 13-latka jako paszport

  Czy dziecko w wieku 13 lat (ukończone) może otrzymać dowód osobisty? Jeśli tak, czy ten dokument będzie również ważny przy przekraczaniu granic UE, czy jednak musi mieć paszport?

 • Wydzielenie działki-dokumenty

  Jakie dokumenty muszą być przedłożone w celu sporządzenia aktu notarialnego (umowa kupna-sprzedaży, darowizny lub inny sposób przeniesienia własności) aby wydzielić część nieruchomości i założyć dla niej nową księgę wieczystą?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane