e-prawnik.pl Porady prawne

Dowód osobisty dla bezdomnego

Pytanie:

Mój dowód osobisty utracił ważność. Istotne jest, że jestem osoba bez stałego miejsca zamieszkania - zameldowania - czyli bezdomny. Żona po rozwodzie wymeldowała mnie z mieszkania spółdzielczego, pomimo że członkiem spółdzielni jestem ja i posiadam prawo do mieszkania. Czy mogę - i w jaki sposób uzyskać aktualny (ważny) dowód osobisty?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Dowód osobisty dla bezdomnego

29.12.2005

Osoba będąca obywatelem polskim ma prawo otrzymać dowód osobisty. Brak zameldowania nie jest przeszkodą do wydania dowodu osobistego.

Zgodnie z art. 37 ust. 1 pkt. 3 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych w dowodzie osobistym w przypadku braku zameldowania na pobyt stały albo pobyt czasowy trwający ponad dwa miesiące, danych o adresie nie zamieszcza się.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (3)

Re: Dowód osobisty dla bezdomnego

Monika

14.7.2011 14:19:59

Re: Dowód osobisty dla bezdomnego

no właśnie jak to się ma do tej mojej sytuacji.Nie mam stałego zameldowania ani tym czasowego mam małe dziecko ,i nic nie mogę załatwić ani lekarza ani pracy ani mieszkania jestem zdana na ludzi którzy mi pomagają bo nie mam aktualnego dowodu osobistego.

Re: Dowód osobisty dla bezdomnego

Stanislaw

17.2.2010 11:19:39

Re: Dowód osobisty dla bezdomnego

Czy moge wyrobic dowod osobisty w kazdej gminie?

Re: Dowód osobisty dla bezdomnego

Bezdomny

4.1.2010 22:16:46

Re: Dowód osobisty dla bezdomnego

Dowud osobisty dla bezdomnego to tak jak dzwi do swojego mieszkania,a dalej może być już tylko lepiej,w życiu bezdomnego?.

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ