e-prawnik.pl Porady prawne

Dowód osobisty

18 Artykułów


15 Informacji


32 Pytań i odpowiedzi


60 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Zgłaszanie utraty dowodu osobistego i prawa jazdy

  "Zgłosiłem na policji zagubienie portfela z dokumentami - prawo jazdy, dowód osobisty, dowód rejestracyjny itd. W związku z tym, że nie jestem przekonany czy portfel zgubiłem czy został mi skradziony - nie chciałem zgłaszać kradzieży. Policjant (...)"

  Zgłaszanie utraty dowodu osobistego i prawa jazdy
 • Wymiana prawa jazdy przez cudzoziemca

  "Cudzoziemiec ob. Tajlandii posiada zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce oraz prawo jazdy wydane w Tajlandii. Czy cudzoziemiec ob. Tajlandii posiadający prawo tymczasowego pobytu w Polsce może starać sie o wymienienie swojego prawa jazdy wydanego w (...)"

  Wymiana prawa jazdy przez cudzoziemca
 • Odbiór dowodu osobistego

  "Przebywająca na stałe poza granicami kraju córka zgubiła dowód osobisty. Przyleci na parę dni do Polski złożyć dokumenty na nowy dowód oraz aby upoważnić mnie pełnomocnictwem notarialnym do różnych czynności prawnych w jej zastępstwie. (...)"

  Odbiór dowodu osobistego
 • Zagubiony dowód osobisty

  "Utraciłem w nieznanych mi okolicznościach dowód osobisty oraz prawo jazdy. Ze znanych mi przepisów zgłosiłem ten fakt na Policji oraz w moim urzędzie gminy otrzymując zaświadczenie o zgłoszonym fakcie. W urzędzie złożyłem wniosek o nowy (...)"

  Zagubiony dowód osobisty
 • Wymiana dowodu osobistego po zawarciu małżeństwa

  "Jestem w siódmym miesiącu ciąży zagrożonej poronieniem w związku z czym przebywam na zwolnieniu lekarskim. Za kilka dni wychodzę za mąż, a co za tym idzie pragnę przyjąć nazwisko męża. W związku z tym muszę dokonać wymiany dowodu osobistego. (...)"

  Wymiana dowodu osobistego po zawarciu małżeństwa
 • Obowiązek meldunkowy

  "W najbliższych dniach sprzedaję mieszkanie, gdzie byłem zameldowany na stałe. Sprzedaż związana jest z zakańczaniem przeze mnie prac wykończeniowych budowanego domu. Za ok. 2 miesiące mógłbym się zameldować na stałe już w nowym domu. Prowadzę (...)"

  Obowiązek meldunkowy