Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Przeciekający dach

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  Mam taki problem, mianowicie:

  Posiadam stropodach, który był pokryty gontami. W 2013 roku dach zaczął trochę przeciekać (pojawiła się mokra plama na suficie wielkości 50 x 50 cm). Aby temu zapobiec wynajęliśmy firmę we wrześniu 2013r., która doradziła nam aby pokryć gonty warstwa papy. I tak się stało, firma sama zamówiła materiał i wykonała pokrycie. Niestety w tym roku (2017) dach znów zaczął przeciekać. Niestety przeciek już dużo większy niż był w 2013r. Generalnie cały salon jest zalewany (plamy na suficie są dwie o wymiarach około 2 x 1,5 m). Po przeprowadzeniu wywiadu okazało się, że została wykorzystana zła papa (taka, która można stosować tylko i wyłącznie na sztywne podłoże np. beton a nie na dach pracujący). Oczywiście wykonawca twierdzi że przy zamówieniu powiedział w hurtowni że potrzebuje papy na gonty, hurtowania zaś mówi że nie jest w stanie tego odtworzyć.

  I tutaj jest moje pytanie, czy po upływie takiego czasu mogę się o coś ubiegać? Jakaś poprawę tego dachu? Jak to można rozwiązać?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane