Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Przepisanie własności domu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2004-09-21 00:00:00

  Moi Teściowie są właścicielami działki o raz domu na tej działce. Dom posiada dwa wejścia oraz dwa osobne numery budowlane. Jest to Bliźniak. Budowa nie została jeszcze odebrana. Czy jest możliwość przepisania połowy tego bliźniaka na moją żonę, ile to kosztuje i czy przeszkodą jest ulga budowlana z jakiej korzystają teściowie??

  (yogol)

  Odpowiedz Cytuj
 • Piotr
  Wysłany: 2004-09-24 09:00:38

  Mogą przepisać koszt ok. 2000zł (zależnie od regionu włącznie z załatwieniem sprawy w Sadzie, Księgach Wieczystych, podatku [zależny od metrażu, jak za wysoki to lepiej rozbić na was obu będzie taniej]opłat dodatkowych itd. płacisz wszystko u Notariusza) Załatwiasz to w jednym dniu, lecz muszą być spełnione warunki. Czystka i przejrzystość w księgach, jak np. dom jest własnością obojga przy przekazywaniu oboje muszą wyrazić zgodę. Gdy przykładowo jedna osoba zmarła bez testamentu, to koniec bo istnieje prawdopodobieństwo istnienia domniemanego spadkobiercy. Musicie znać nr. działki. Księgi Wieczystej. Jak podoiłeś decyzje idź do Notariusza pokaż papiery, on za darmo obliczy ile dokładnie Cię będzie to kosztować i udzieli Ci informacji. Bo zawsze liczy, że zarobi na takiej umowie. powodzenia
 • Reklama

 • Łukasz prawo-cywilne.net
  Wysłany: 2008-12-28 13:15:41

  mam pytanko... można przepisać dom na jedno z dorosłych dzieci bez zgody drugiego???

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane