Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

ujawnienie budynku mieszkalnego w KW

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Bank, w którym mamy kredyt hipoteczny na budowę domu chce abyśmy ujawnili budynek mieszkalny w KW. Pani z sądu twierdzi, że nie ma czegoś takiego jak ujawnienie budynku w KW. Kto ma rację. W banku powiedziano mi, że do wniosku o zmianę wpisu w KW dołancza się dokumenty ze starostwa potwierdzające oddanie budynku do użytkowania i na tej podstawie ujawnia się budynek. Może ktoś z Was miał podobny problem? ____________

  Odpowiedz Cytuj
 • Piotr
  Wysłany: 2004-12-26 23:08:29

  Jak najbardziej aby ujawnic budynek nalezy przedlozyc w sadzie standardowy wniosek oraz ewidencje budynku z inspektoratu budowlanego ( naturalnie budynek musi byc oddany do uzytku)
 • Reklama

 • siemagda@wp.pl
  Wysłany: 2005-10-11 21:50:08

  budynek ujwania się przez wpisanie do załącznika o nazwie "Załącznik - żądanie wpisu do księgi wieczystej", można to zrobić zakładając księgę dla nieruchomości jak również zmianiając wpis w księdze. Ujawnia się dla celow czysto informacyjnych, przedstawiając np. kartotekę budynkową sporządzoną przez geodetę.
 • Marek Hołyński Oława ul. Wieniawskiego 13 prawo-cy
  Wysłany: 2010-08-10 08:21:22

  jako użytkownik wieczysty działki po wybudowaniu domu wystapiłem o ujawnienie budynku w księdze wieczystej i pojawił się zapis w 2004r w dziale I-5 sposób korzystania: [b]tereny mieszkaniowe W.U -działka gruntu zabudowana domem jednorodzinnym[/b], w marcu 2010 rwykupiłem działkę i stałem się właścicielem i zapis w dziale I-5 sposób korzystania:[b]tereny mieszkaniowe[/b] nic nie wspomina się o budynku czy to jes prawidłowo czy powinienem wystapic o sprostowanie? z powazaniem Marek Holyński
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane