Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

ujawnienie budynku mieszkalnego w KW

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Bank, w którym mamy kredyt hipoteczny na budowę domu chce abyśmy ujawnili budynek mieszkalny w KW. Pani z sądu twierdzi, że nie ma czegoś takiego jak ujawnienie budynku w KW. Kto ma rację. W banku powiedziano mi, że do wniosku o zmianę wpisu w KW dołancza się dokumenty ze starostwa potwierdzające oddanie budynku do użytkowania i na tej podstawie ujawnia się budynek. Może ktoś z Was miał podobny problem? ____________

  Odpowiedz Cytuj
 • Piotr
  Wysłany: 2004-12-26 23:08:29

  Jak najbardziej aby ujawnic budynek nalezy przedlozyc w sadzie standardowy wniosek oraz ewidencje budynku z inspektoratu budowlanego ( naturalnie budynek musi byc oddany do uzytku)
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • siemagda@wp.pl
  Wysłany: 2005-10-11 21:50:08

  budynek ujwania się przez wpisanie do załącznika o nazwie "Załącznik - żądanie wpisu do księgi wieczystej", można to zrobić zakładając księgę dla nieruchomości jak również zmianiając wpis w księdze. Ujawnia się dla celow czysto informacyjnych, przedstawiając np. kartotekę budynkową sporządzoną przez geodetę.
  Odpowiedz Cytuj
 • Marek Hołyński Oława ul. Wieniawskiego 13 prawo-cy
  Wysłany: 2010-08-10 08:21:22

  jako użytkownik wieczysty działki po wybudowaniu domu wystapiłem o ujawnienie budynku w księdze wieczystej i pojawił się zapis w 2004r w dziale I-5 sposób korzystania: [b]tereny mieszkaniowe W.U -działka gruntu zabudowana domem jednorodzinnym[/b], w marcu 2010 rwykupiłem działkę i stałem się właścicielem i zapis w dziale I-5 sposób korzystania:[b]tereny mieszkaniowe[/b] nic nie wspomina się o budynku czy to jes prawidłowo czy powinienem wystapic o sprostowanie? z powazaniem Marek Holyński
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Nakłady na rzecz użyczoną

  Czy umowa o użyczenie (budynku mieszkalnego i działki) pozwala mi dokonywać remontów i modernizacji budynku mieszkalnego nakładem własnych środków finansowych? Użyczającym jest moja matka, a ja jestem jedynym potencjalnym i prawowitym spadkobiercą.

 • Podatek od nieruchomości

  Obywatel zajął część powierzchni budynku mieszkalnego, którego jest właścicielem, na prowadzenie działalności gospodarczej (6 m2). Czy wykazując do opodatkowania część budynku mieszkalnego, zajętą na prowadzenie działalności gospodarczej, obywatel powinien również wykazać do opodatkowania - stawką jak za grunty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej - jakąś powierzchnię gruntu, związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej?

 • Ulga remontowa a montaż stolarki

  Czy można odliczyć sobie od podatku wymianę okien w mieszkaniu, jeżeli firma, która to wykonała na fakturze napisała jako usługę "Montaż stolarki PCV w budynku mieszkalnym" PKWiU 4542?

 • Wydatki na cele mieszkaniowe.

  Czy wydatek na zakup gruntu może zostać zaliczony do wydatków na własne cele mieszkaniowe?

 • Nieruchomość wspólna a lokale samodzielne

  W jaki sposób rozróżnić nieruchomość wspólną od samodzielnych lokali, znajdujących się w budynku mieszkalnym?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane