Forum prawne

art. 157kk

Witam. Zostałem zatrzymany za art. 157 paragraf 1 gdzie poddałem się dobrowolnie karze, gdzie poddałem się dobrowolnie karze 6 miesięcy bezwzględnego wyroku. Tego czynu dopuściłem się w okresie próby. Teraz krótko opiszę całe zajście. Będąc u dziewczyny stanąłem w jej obronie kiedy ojciec alkoholik rzucił się na nią. Uderzyłem go ręką po czym upadł na kant oparcia drewnianego łóżka podnosząc się znów upadł na oparcie i jak się okazało złamał nos. Po całym zajściu wyszliśmy z pokoju z dziewczyną. Po 2h kiedy mieliśmy wychodzić z domu policja zatrzymała nas w drzwiach. Oskarżył mnie o pobicie. Po przyjeździe karetki okazało się że ma również złamaną nogę w kostce. Miał prawie 3 promile w organizmie. Mnie zabrano na dołek. Na moją niekorzyść jest to że wcześniej byłem karany z tego samego artykułu ale z paragrafu nr 2.Policja powiadomiła mnie że jeśli poddam się dobrowolnie karze wyjdę a jeśli nie pójdę na sankcję więc poszedłem na dpk. Teraz moje pytanie jest następujące. Czy mogę wycofać swoje zeznania? Jeśli tak gdzie mogę to zrobić oraz co należy wtedy napisać i do kogo? Jak dalej będzie wyglądał cały przebieg danej sytuacji? Dokumentacja dalej nie trafiła do prokuratury cały czas jest na posterunku. Dodam jeszcze że jedynym świadkiem jest moja dziewczyna która zeznawała na moją korzyść. Jakie mam szanse na zawieszenie wyroku lub jego przedłużenie. Warunkowe kończy mi się dopiero za 20 miesięcy.

2015.6.22 19:29:29

Odpowiedzi w temacie: art. 157kk (4)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika